Samospráva

Budovy na Kúpeľnom ostrove dostanú oficiálnu adresu

By 3. októbra 2012No Comments

Piešťany budú mať novú ulicu s názvom Kúpeľný ostrov. Za Kolonádovým mostom k existujúcim Nábrežiam Juraja Wrnhera a Justusa Jána Törkösa onedlho oficiálne pribudnú nové adresy.

[singlepic id=35144 w=520 h=340 float=left]

O určenie názvu tejto ulice požiadali radnicu Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Návrh všeobecne záväzného nariadenia prešiel 2. októbra príslušnou komisiou zastupiteľstva.

Podľa mediálnej zástupkyne kúpeľov Evy Bacigalovej nebol Kúpeľný ostrov doteraz oficiálnym názvom ulice, mená mali iba nábrežia: „Na tých však nestoja žiadne budovy s popisnými číslami.“ Jednotlivé hotely napriek tomu doteraz uvádzali, že sídlia na Kúpeľnom ostrove, ale bez popisného čísla.

REKLAMA

Kúpeľom to nespôsobovalo problémy s doručovaním pošty. Komplikácie vznikali, keď sa slovenskí hostia chceli zúčastniť volieb. Na Kúpeľnom ostrove preto doteraz nemohol mať nikto adresu. Na Nábrežiach J. Törkösa a J. J. Wernhera matrika nikoho s trvalým bydliskom neeviduje.

Ak návrh VZN o určení názvu ulíc prejde 23. októbra mestským zastupiteľstvom, Ulica Kúpeľný ostrov bude začínať za Kolonádovým mostom, pokračovať cez topoľovú alej a končiť pri hornej hati obtokového ramena za golfovým ihriskom.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972