Samospráva

Bazén v tomto volebnom období nebude

By 9. októbra 2013No Comments

Firma Berndorf zastavila svoje plány spolufinancovať výstavbu nového kúpaliska. Na mestskom zastupiteľstve o tom informoval primátor Remo Cicutto. Na vine má byť zlá legislatíva.

[singlepic id=2837 w=320 h=240 float=left]Projekt, o ktorého realizácii sa hovorí už desaťročie, zostáva aj naďalej iba na papieri. Na októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva povedal poslanec Milan Máček (Smer-SD) to, čo sa zatiaľ nikto neodvážil: „Myslím si, že bazén v tomto volebnom období nebude.“ Reagoval tak na slová primátora o odstúpení potenciálneho investora od projektu.

Remo Cicutto poslancom oznámil, že podľa slov zástupcu spoločnosti Berndorf, pozastavuje táto firma spoluprácu na všetkých podobných projektoch „z dôvodu ekonomickej situácie, respektíve nie úplne jednoduchej legislatívy v oblasti získavania partnerov priamym zadaním.“ Dodal, že mestský úrad požiadal firmu aj o písomné stanovisko. Keď to bude oficiálne, začne primátor rokovať s poslancami o tom, ako má zámer výstavby nového kúpaliska pokračovať.

Ešte v júni sa čakalo na štúdiu uskutočniteľnosti. Na jej základe malo padnúť rozhodnutie o podmienkach verejno-súkromnej spolupráce. Teraz sa zdá, že samospráva stratila potenciálneho partnera. Na otázky ohľadom výsledkov štúdie uskutočniteľnosti radnica neodpovedala.

Od začiatku minulého roka existuje projektová dokumentácia pre stavebné povolenie, ktorá stála vyše 27-tisíc eur. Vydaniu stavebného povolenia predchádzal hydrogeologický prieskum za takmer 17-tisíc eur.

„Šťastie praje pripraveným. Pokiaľ nebudeme pripravení na úrovni projektových dokumentácií, nebudeme môcť nič realizovať zo dňa na deň,“ povedal na margo aj týchto výdavkov primátor počas posledného zasandutia poslancov.

Téma nového bazéna rezonuje v Piešťanoch viac než desaťročie. V roku 2001 schválili poslanci vstup Mesta Piešťany do občianskeho združenia Bazén Martina, ktorého hlavným cieľom bola výstavba nového športoviska. V tom čase mali ešte plavci k dispozícii vonkajší 50 m a vnútorný 25 m bazén na Eve. Verejnosť mohla navštevovať aj kúpalisko Sĺňava.

O štyri roky neskôr dali poslanci mestským úradníkom úlohu, aby preskúmali možnosti výstavby nového bazéna neďaleko sídliska Adam Trajan alebo na pozemkoch základných škôl. Zároveň neschválili výstavbu plaveckého centra v lokalite futbalového štadióna.

S touto myšlienkou sa stotožnilo až predchádzajúce mestské zastupiteľstvo, napriek tomu, že využívanie termálnej vody na tomto mieste bolo vopred vylúčené. Výstavba prvej etapy – vonkajšieho kúpaliska mala začať na jar 2011, na začiatku tohto volebného obdobia.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

ijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972