RozhovoryŠport

Tréner Čajok Martin Pospíšil: Vieme kde nás tlačí topánka

By 10. apríla 2013No Comments

Nováčik v slovenskej ženskej basketbalovej extralige Piešťanské Čajky má za sebou pomerne úspešnú sezónu. Družstvo postavené na mladých hráčkach postúpilo do štvrťfinále, kde však podľahlo skúsenej Spišskej Novej Vsi a napokon obsadilo v lige piate miesto. Piešťanské basketbalistky získali v tejto sezóne cenné skúsenosti aj v maďarsko-slovenskej lige, ktorá sa hrala ako nadstavba extraligy. Trénerovi Martinovi Pospíšilovi a výkonnému riaditeľovi Čajok Milošovi Drgoňovi sme položili zopár otázok o uplynulej sezóne, ale aj o víziách do budúcnosti.

Ako hodnotíte sezónu? Splnila vaše očakávania?

pospisilMartin Pospíšil: Táto sezóna bola mimoriadna v tom, že mala zaujímavý motivačný aspekt v podobe postupu do maďarsko-slovenskej sútaže. Stále sa hralo o niečo a s družstvami v prvej polovici tabuľky bol dôležitý každý bodík. To v konečnom dôsledku rozhodlo aj o našom postupe do nadnárodnej ligy, čo považujem za mimoriadne cenný úspech. V ôsmich stretnutiach nadstavby sme museli ísť v každom zápase na 120 % čo nie je jednoduché a vyžaduje si to mimoriadnu vyspelosť a koncentráciu. Dokázali sme odohrať skvelé zápasy s Gyorom a v Pecsi ale aj  ostatné tímy nedostali od nás body zadarmo s výnimkou zápasu v Šoproni, kde sme pocítili euroligovú kvalitu . Veľká škoda zranenia Maji Felixovej, ktorá nemohla nastúpiť doma proti Pecsu a v Miskolci. Ostali sme vtedy s dvomi pivotkami, čo bolo veľmi náročné. Po nadstavbe s maďarskými tímami nasledovalo play off kde sme sa stretli so Spišskou Novou Vsou. Perfektne sme zvládli prvý zápas, no následne sa v sérii prejavila väčšia skúsenosť súpera (7 hráčok s euroligovými skúsenosťami) a my sme ostali pred bránami semifinále. Obrovským pozitívom sezóny je, že sme odohrali množstvo náročných zápasov, v ktorých hráčky nazbierali veľa cenných skúseností a vieme čo musíme urobiť preto, aby sme boli budúcu sezónu ešte silnejší.

 

drgonMiloš Drgoň: Sezónu hodnotím ako dobrú a áno splnila očakávania. Keď sme sa pred ňou dávali dokopy a vytvárali partiu, ktorá chce byť úspešná, nemali sme veľké oči… Aj tak si to prejdime: rekonštrukcia telocvične Gymnázia P. d. Coubertina, nová časomiera, nové koše, nové tribúny… uvedenie značky Piešťanské Čajky do života… web stránka, facebookovská stránka, priame prenosy z domácich zápasov… získanie si fanúšikov, medzi ktorými je veľa rodín s deťmi, ktoré sa na zápasoch cítia ako doma… výborne obsadený medzinárodný turnaj v Piešťanoch… vždy plné hľadisko… pekné zápasy, emócie… stredoeurópska liga… 15 víťazstiev… 2048 bodov… dramatické štvrťfinále… 5.miesto v extralige… štyri pozvánky do reprezentačných výberov… málo či veľa? úspech či neúspech?

Zostáva družstvo pokope alebo budú nasledovať nejaké príchody a odchody?
Martin Pospíšil: Kostra družstva ostáva pokope. Jasné, že nejaké zmeny budú, ale to je prirodzené, vieme kde nás tlačí topánka.
Miloš Drgoň: Do extraligy sme išli s tým, že budeme dávať čo najväčší priestor slovenským hráčkam. To však neznamená, že sa uspokojíme s tým, že niektorá nepracuje naplno… takže nejaké zmeny predpokladám a budeme o nich informovať.

Aký post potrebujete posilniť? Mám pocit, že kôš by sa vám asi nejaká hráčka zišla. Máte už niekoho vo výhľade?
Martin Pospíšil: Áno aj to je pozícia, ktorú by sme mali vhodne doplniť, ale my sme mali problém na viacerých postoch. Náš tím bol veľmi krehký a keď prišli zranenia, choroby, problémy s faulami bolo to cítiť. Všetko samozrejme závisí od financií. Nie je jednoduché zohnať kvalitu za dobrú cenu, ale pokiaľ chceme byť konkurencieschopný a miešať karty na horných priečkach inej cesty niet.
Miloš Drgoň: Máš dobrý pocit… pod kôš budeme určite ešte niekoho hľadať. A myslím, že aj na rozohrávku, všetko záleží na dohode s trénerom. Neustále sledujeme možnosti vhodného doplnenia kádra, niektoré rozhovory už prebiehajú.

Aký je nasledujúci program?
Martin Pospíšil:  Začiatkom apríla sme sa stretli s hráčkami na oficiálnej rozlúčke, teraz majú do polovice mája voľno. Potom začneme znovu pracovať a pripravovať sa na ďalšiu sezónu. Hráčky, ktoré budú v reprezentačných výberoch budú mať individuálny program, ktorý bude prispôsobený príprave pre reprezentačné družstvo.
Miloš Drgoň: Hoci Čajky už nehrajú, naše „béčko“ MBK Stará Turá bojuje v play-off 1. basketbalovej ligy a v štvrťfinále zhodou okolností práve proti „béčku“ zo Spišskej Novej Vsi. Vyhrali sme 3:0 na zápasy a postúpili sme do semifinále proti Slovanu Bratislava, ktoré začína tento víkend. Juniorské družstvo BKM Piešťany sa koncom apríla zúčastní Final-Eight Majstrovstiev Slovenska. No a ostatné družstvá v oboch partnerských kluboch naďalej pracujú na výchove ďalších Čajok. Rozmýšľame o tradičnom Piešťanskom Streetballe, rovnako ako o letnom tábore pre deti – LETO S ČAJKAMI… No a mňa osobne čaká najmä kopa „funkcionárčiny“ okolo zabezpečenia budúcej sezóny…

-th-  Foto: www.piestanskecajky.sk

REKLAMA

noname

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972