Komunálne voľby 2010Rozhovory

Rozhovor s kandidátom na post primátora Piešťan Marianom Ručkayom

By 12. novembra 201018 novembra, 2010No Comments

Prinášame Vám rozhovory s kandidátmi na post primátora Piešťan s výnimkou Rema Cicutta, ktorý na našu ponuku nereagoval. V nasledujúcich riadkoch si môžte prečítať odpovede Mariana Ručkaya (61 rokov, konateľ), ktorý kandiduje v blížiacich sa komunálnych voľbách ako nezávislý kandidát.

[singlepic id=6926 w=350 h=350 float=right]Prečo ste sa rozhodli kandidovať?

Na jednej strane, na základe mojich životných , odborných a  praktických skúseností,  ktoré môžem využiť v uvedenej funkcii pre mesto a jeho obyvateľov. Na druhej strane po dvoch obdobiach je nutná zmena, lebo inak nastáva stereotyp a mesto sa nevyvíja k lepšiemu, ale stagnuje. Z uvedeného dôvodu mi vyplýva, že zmena je potrebná ak máme ísť k lepšiemu. O tomto kroku som sa radil i s ľuďmi z môjho okolia. Po naozaj dlhšom rozhodovaní som sa rozhodol kandidovať na funkciu primátora mesta Piešťany.

Čo považujete za najväčší problém Piešťan v súčasnosti?

Najväčší problém Piešťan som popísal vyššie a som presvedčený, že to vidíte i Vy, nielen obyvatelia mesta. Mesto stagnuje respektíve možno, že dožíva z minulých nápadov.

Čo by ste ako prvé urobili Vy, ak by ste sa stali primátorom?

To je jednoduchá otázka. To isté ako ostatní kandidáti. Detailne sa zoznámiť  so situáciou na úrade, aby sme niečo nezanedbali, zoznámiť sa so svojimi spolupracovníkmi. Potom môžu nasledovať ďalšie kroky.

Aké sú Vaše najväčšie priority?

Najväčšie priority sú spokojnosť obyvateľov a samozrejme mesto. Tu ťažko napísať, že je to doprava, cesty atď., všetko je významné.

Ako by ste sa charakterizovali?

Otázka je ľahká, ale odpoveď je o to ťažšia.  Som spoločenský, myslím si, že mám dar počúvania iných a potom správne myšlienky viem zrealizovať. Znovu by som musel hovoriť resp. písať o uznaniach, ktoré som za roky práce získal, a to nechcem. To by mal hodnotiť niekto iný, napríklad z miesta kde pôsobím.

Kandidovať ako nezávislý je pre Vás výhoda alebo nevýhoda?

Už som niekde uviedol, že podľa môjho názoru, v komunálnej politike je nutné spolupracovať a nedeliť sa, veď všetci chceme to isté – pekné mesto a spokojných  spoluobčanov.  Ísť do volieb pod značkou strany je určite ľahšie a  jednoduchšie.

Ako je to s Vašim členstvom v politickej strane?

Zatiaľ neviem, že by sa niečo zmenilo.

Rozhovor bol realizovaný prostredníctvom emailu.

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972