Connect with us

Reklama

Zverland ponúka bezplatný monitoring krvných parazitov

Published

on

Veterinárna klinika Zverland Piešťany sa zapojila do projektu Parazitologického ústavu SAV v Košiciach pod vedením MVDr. Miterpákovej Martiny a MVDr. Iglódyovej Adriany. V rámci tohto projektu ponúkame chovateľom psov bezplatný odber vzoriek s cieľom diagnostikovania prítomnosti krvných parazitov – dirofilárií.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dbsxVpBfhLo[/youtube]

Dirofilarióza je ochorenie mäsožravcov spôsobené parazitmi , ktoré parazitujú v srdci alebo v podkoží a kladú larvičky do krvi hostiteľa. Prenášačom (vektorom)ochorenia je komár.

V minulosti sa ochorenie objavovalo najmä v Kanade, Afrike, Austrálii, Ázii a v južnej Európe , od roku 2005 bolo zaznamenané aj na Slovensku. Rizikovou skupinou psov sú najmä poľovné a pracovné psy.

Dirofilarióza psov prebieha v dvoch formách, srdcovej a kožnej. Ochorenie je prenosné aj na človeka.

Dospelé jedince sú nitkovité, belavej farby a dorastajú až do veľkosti 30 cm. V tele hostiteľa môžeme parazity podľa formy ochorenia nájsť najmä v pravej srdcovej komore v pľúcnych cievach, a v podkoží. Samičky parazita rodia priamo do krvného riečišťa živé larvičky nazývané mikrofilárie – L1 larvy. Komár tieto larvičky nasaje, v jeho organizme dochádza k ďalšiemu vývoju parazitov, a následne sú parazity ďalším cicaním komára prenesené na ďalšieho jedinca. Parazit dosahuje dospelosť o 6 – 7 mesiacov po vniknutí do organizmu hostiteľa a dožíva sa 5 až 7 rokov.

Viac informácií nájdete na web stránke veterinárnej kliniky Zverland.

(PR)

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.