Connect with us

Reklama

Zorientujte sa s nami: Ako si vybrať televízor?

Published

on

Čo u vás rozhoduje pri kúpe elektroniky? Cena, značka, overená predajňa, rady predavača? Pomôžeme vám zorientovať sa na trhu čiernej techniky a vybrať si ten správny televízor.

3DTV

Zamyslite sa, koľko času týždenne trávite sledovaným televízie. Milujete akčné filmy alebo si len pozriete správy či rodinný seriál? Aj tieto drobnosti vám pomôžu vybrať si ten správny televízor. Ako? Jednoducho. Akčné scény najlepšie zobrazujú televízory s technológiou, ktorá sa vyznačuje rýchlou odozvou, plazmy majú výhodu v skutočne kvalitnom obraze a LED TV oceníte najmä vtedy, ak máte „telku“ zapnutú takmer celý deň, čo sa odráža na spotrebe elektrickej energie. Ale poďme pekne postupne…

Na veľkosti záleží

Minimálne pri výbere uhlopriečky. Obľúbený segment tvoria televízory s uhlopriečkou 40 až 42“ (101 – 106 cm) ktorá sa vyznačujú pohodlným sledovaním a priaznivou cenou. A to je dobrá kombinácia. Pri 46 palcovom (116 cm) a 47 palcovom (119 cm) je cena vyššia, no s o to lepším zážitkom zo sledovania. Ďalší faktor, ktorý by ste mali zohľadniť, je rozlíšenie. HD Ready si vyberajú nenároční zákazníci, ktorí väčšinou sledujú televíznu produkciu a preto by vyššie rozlíšenie nevyužili. Full HD ponúka lepší zážitok z filmov, lepšie rozlíšenie, lepšiu kvalitu obrazu. Pre nadšencov televíznej zábavy odporúčame Ultra HD. Kvalitu, za ktorú si priplatíte, no ten rozdiel spoznáte prakticky okamžite.

Dobrý tip: Vzdialenosť, z ktorej televízor sledujete, by mala byť minimálne dvojnásobkom veľkosti uhlopriečky.

Kedysi najobľúbenejšie plazmy sa postupne dostávajú do úzadia. Kvôli použitým technológiám zobrazovania nemôžu byť také tenké, ako ich mladší kolegovia, no sprostredkovávajú dokonalý obraz. Bezkonkurenčný kontrast, živé farby a zároveň vyššiu spotrebu elektrickej energie. Pri kúpe sa informujte aj na uhol, z ktorého sa dá televízor sledovať. Bez problémov by mal zvládať 170°. LCD technológiu zobrazovania doplnili LED televízory, ktoré majú nižšiu spotrebu energie ako ich starší súrodenci, kvalitnejší obraz, dá sa s nimi lepšie pracovať s jasom a kontrastom. Inou ligou sú v tomto smere OLED, resp. AMOLED displeje.

Pokračovanie článku nájdete po kliknutí SEM.

(pr)

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články