Čo u vás rozhoduje pri kúpe elektroniky? Cena, značka, overená predajňa, rady predavača? Pomôžeme vám zorientovať sa na trhu čiernej techniky a vybrať si ten správny televízor.

3DTV

Zamyslite sa, koľko času týždenne trávite sledovaným televízie. Milujete akčné filmy alebo si len pozriete správy či rodinný seriál? Aj tieto drobnosti vám pomôžu vybrať si ten správny televízor. Ako? Jednoducho. Akčné scény najlepšie zobrazujú televízory s technológiou, ktorá sa vyznačuje rýchlou odozvou, plazmy majú výhodu v skutočne kvalitnom obraze a LED TV oceníte najmä vtedy, ak máte „telku“ zapnutú takmer celý deň, čo sa odráža na spotrebe elektrickej energie. Ale poďme pekne postupne…

Na veľkosti záleží

Minimálne pri výbere uhlopriečky. Obľúbený segment tvoria televízory s uhlopriečkou 40 až 42“ (101 – 106 cm) ktorá sa vyznačujú pohodlným sledovaním a priaznivou cenou. A to je dobrá kombinácia. Pri 46 palcovom (116 cm) a 47 palcovom (119 cm) je cena vyššia, no s o to lepším zážitkom zo sledovania. Ďalší faktor, ktorý by ste mali zohľadniť, je rozlíšenie. HD Ready si vyberajú nenároční zákazníci, ktorí väčšinou sledujú televíznu produkciu a preto by vyššie rozlíšenie nevyužili. Full HD ponúka lepší zážitok z filmov, lepšie rozlíšenie, lepšiu kvalitu obrazu. Pre nadšencov televíznej zábavy odporúčame Ultra HD. Kvalitu, za ktorú si priplatíte, no ten rozdiel spoznáte prakticky okamžite.

Dobrý tip: Vzdialenosť, z ktorej televízor sledujete, by mala byť minimálne dvojnásobkom veľkosti uhlopriečky.

Kedysi najobľúbenejšie plazmy sa postupne dostávajú do úzadia. Kvôli použitým technológiám zobrazovania nemôžu byť také tenké, ako ich mladší kolegovia, no sprostredkovávajú dokonalý obraz. Bezkonkurenčný kontrast, živé farby a zároveň vyššiu spotrebu elektrickej energie. Pri kúpe sa informujte aj na uhol, z ktorého sa dá televízor sledovať. Bez problémov by mal zvládať 170°. LCD technológiu zobrazovania doplnili LED televízory, ktoré majú nižšiu spotrebu energie ako ich starší súrodenci, kvalitnejší obraz, dá sa s nimi lepšie pracovať s jasom a kontrastom. Inou ligou sú v tomto smere OLED, resp. AMOLED displeje.

Pokračovanie článku nájdete po kliknutí SEM.

(pr)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972