Connect with us

Novinky

ŽiWell vám dnes dovezie degustačné päťchodové Ázijské menu

Published

on

Piešťanský pivovar ŽiWELL a Žiwell Kursalon aj tento piatok pozýva parádne päťchodové degustačné menu na zlepšenie večera v karanténe. Tentokrát sa môžete vydať do Ázie a dopriať si menu vyskladané tak, aby sa hodilo do súčasných chladných dní. Na zapitie dostanete pivo ŽiWELL.

Jedno menu pozostáva z piatich chodov:

1, Ázijské kuracie krídelká s medom a zázvorom (sója).
2, Muc xao khom – bravčová krkovička s ananásom a zeleninou, smažená ryža (sója).
3, Tso – hovädzie guličky so sezamom, jarnou cibuľkou a smaženou kapustou (sója, sezam).
4, Ryžové rezance s tofu v kari omáčke (sója, sezam).
5, Kkwabaegi – sladké točené kórejské škoricové šišky (mlieko, lepok, vajcia).

Každá porcia má cca 120 g a stačí na nasýtenie 1 až 2 ľudí. Z menu sa nedá kombinovať objedáva sa komplet.

Pivo – 2x fľaša 0,33l si môžete vybrať zo 4 možností:
1, klasika
2, špeciál
3, tmavé pivo
4, ovocné

Objednávky prijímame do piatku do 15:00. Pomôžte nám s plánovaním a objednajte si menu čo najskôr. Jeho príprava trvá niekoľko hodín a v prípade vyššieho záujmu je ťažké uspokojiť všetkých zákazníkov.

Rozvoz bude prebiehať v piatok večer od 18:00 alebo si jedlo môžete vyzdvihnúť osobne priamo v pivovare.

Objednávky nám píšte do FB správy alebo sms na číslo 0949 409 900 používame aj WhatsApp.

Cena kompletného 5 chodového menu aj s pivom, obalmi a dovozom je 15 €. Do objednávky napíšte:
POČET PORCIÍ KOMPLETNÉHO MENU:
DRUH PIVA, ktoré ste si vybrali (1,2,3,4):
MENO:
ADRESU kam menu doručíme:
TELEFÓN:

Dobrú chuť!

P.S.
Nevybrali ste si z Ázie? Objednajte si náš hamburger! So 100% porciou hovädzieho mäsa, domácou žemľou a oblohou. Váha mäsa 180 g, celková váha hamburgeru cca 330 g.

1, Pravý americký hamburger so 100% hovädzím mäsom a oblohou 6,90 €
2, Sedliacky burger s hovädzím mäsom, slaninou a bryndzou 7,90 €
3, Blue chees burger s hovädzím mäsom a modrým syrom 6,90 €
4, Vege burger s grilovaným halloumi syrom a oblohou 6,90 €
5, King burger s hovädzím mäsom, extra syrom volským okom 7,90 €
6, Hranolky 150 g,dresing 50 g, coleslaw šalát 50 g – 2,50 €

K tomu rôzne druhy piva. Sledujte náš FB. Minimálna objednávka 10 €

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články