Adrak vás zmení z cencúľa na draka. Extra štipľavý indický zázvorový čaj je dokonalý liek na drkotanie zubov a mráz za nechtami. Prospešné vlastnosti zázvoru sú najsilnejšie v čerstvom koreni, pretože sušený sa mu nevyrovná chuťovo a ani zďaleka toľko neštípe. Preto adrak v Čajovni Slnovrat zásadne pripravujú z čerstvej suroviny a aspoň šálka denne vášmu telu poriadne pomôže v boji proti chrípke. Ak sa budete chcieť počas mrazivých dní zahriať pri niektorom z vynikajúcich čajov z celého sveta, určite sa vyberte do útulného priestoru na Javorovej ulici číslo 38. Otvorené bude aj počas vianočných sviatkov od 16:00 okrem 31. decembra a 1. januára.

20161221_185210_resize

Adrak (sanskritsky zázvor) je dobrou voľbou pri prechladnutí, či jednoducho pri podozrení, že na vás „niečo lezie“. Zázvor pochádza z juhovýchodnej Ázie a v Indii sú jeho liečivé účinky známe už tisícročia. Ajurvédska špecialita s prídavkom bylín a korenia pomôže zapáliť oheň vo vašom vnútri.

Za typickú štipľavú chuť zázvoru je zodpovedná látka gingerol. Žltý až oranžový šťavnatý koreň okrem toho obsahuje pozoruhodné množstvo vitamínov B, C a E, antibiotické látky, éterické oleje a minerály.

Medzi jeho účinky patrí rozširovanie ciev a zníženie zrážanlivosti krvi. Vďaka tomu pomáha predchádzať vytváraniu krvných zrazenín a srdcovo-cievnych ochorení a ohrieva studené ruky či nohy. Zázvor prirodzenou formou podporuje imunitný systém, vyháňa vírusy z čriev a zlepšuje trávenie, posilňuje detoxikačnú činnosť pečene a uvoľňuje hlieny pri chorobách dýchacích ciest. Obsahuje silné antioxidanty, vďaka čomu sa považuje za nápomocný pri spomaľovaní či dokonca zastavení rakovinového bujnenia buniek.

PR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972