Connect with us

Novinky

Zázvorový oheň zahreje cez zimu i pomôže imunitnému systému

Published

on

Adrak vás zmení z cencúľa na draka. Extra štipľavý indický zázvorový čaj je dokonalý liek na drkotanie zubov a mráz za nechtami. Prospešné vlastnosti zázvoru sú najsilnejšie v čerstvom koreni, pretože sušený sa mu nevyrovná chuťovo a ani zďaleka toľko neštípe. Preto adrak v Čajovni Slnovrat zásadne pripravujú z čerstvej suroviny a aspoň šálka denne vášmu telu poriadne pomôže v boji proti chrípke. Ak sa budete chcieť počas mrazivých dní zahriať pri niektorom z vynikajúcich čajov z celého sveta, určite sa vyberte do útulného priestoru na Javorovej ulici číslo 38. Otvorené bude aj počas vianočných sviatkov od 16:00 okrem 31. decembra a 1. januára.

20161221_185210_resize

Adrak (sanskritsky zázvor) je dobrou voľbou pri prechladnutí, či jednoducho pri podozrení, že na vás „niečo lezie“. Zázvor pochádza z juhovýchodnej Ázie a v Indii sú jeho liečivé účinky známe už tisícročia. Ajurvédska špecialita s prídavkom bylín a korenia pomôže zapáliť oheň vo vašom vnútri.

Advertisement
Hello GPT

Za typickú štipľavú chuť zázvoru je zodpovedná látka gingerol. Žltý až oranžový šťavnatý koreň okrem toho obsahuje pozoruhodné množstvo vitamínov B, C a E, antibiotické látky, éterické oleje a minerály.

Medzi jeho účinky patrí rozširovanie ciev a zníženie zrážanlivosti krvi. Vďaka tomu pomáha predchádzať vytváraniu krvných zrazenín a srdcovo-cievnych ochorení a ohrieva studené ruky či nohy. Zázvor prirodzenou formou podporuje imunitný systém, vyháňa vírusy z čriev a zlepšuje trávenie, posilňuje detoxikačnú činnosť pečene a uvoľňuje hlieny pri chorobách dýchacích ciest. Obsahuje silné antioxidanty, vďaka čomu sa považuje za nápomocný pri spomaľovaní či dokonca zastavení rakovinového bujnenia buniek.

Advertisement
Hello GPT

PR

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články