Ako si užívajú posedenie pri víne, pive alebo inom drinku na Pyrenejskom polostrove? Príďte to skúsiť v stredu 16. októbra večer do ŽiWELLu. Ku každému drinku dostanete „tapas“ – teda malé jedlo na zahryznutie – úplne zadarmo.

Čo je tapas? Podľa encyklopédie malé občerstvenie, degustačný tanierik, či jednohubky. Názov pochádza zo Španielska, kde je tento spôsob stravovania veľmi populárny. Dá sa povedať, že ide o spôsob stravovania využívaný predovšetkým v spoločnosti priateľov, či viacerých osôb, ktoré spolu „zdieľajú stôl“. Keďže sú Španieli i obyvatelia Latinskej Ameriky veľmi družní, sú tapas neodmysliteľnou súčasťou národnej kultúry.

Názov pochádza zo španielskeho výrazu tapar, ktorý znamená prikryť. Údajne bolo zvykom si pri večernom popíjaní na čerstvom vzduchu zakrývať poháriky so sherry odkrojeným chlebom, alebo plátkami šunky, aby no nich nepadal hmyz. Pohotoví hostinskí začali za týmto účelom podávať tanieriky s rôznymi pochutinami. Podľa inej verzie stál pri vzniku tohto spôsobu stolovania kráľ Alfons X. Kastilský, ktorému lekári odporučili víno kombinovať s malými porciami jedla.

Čo?

Tapas večer

Kedy?

Streda 16.10.2019 od 18:00 h do 21:00 h

Kde?

Žiwell Kursalon
Beethovenova 5, 92101 Piešťany

PR Zdroj: wikipedia.org

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972