Vyvenči babku a dedka, pozýva Vila Vodička

Vyvenči babku a dedka, pozýva Vila Vodička

16. februára 2018 Off Od PNky.sk

Na jeseň minulého roka pribudla v centre Piešťan na okraji pešej zóny nová zaujímavá prevádzka, ktorá však láka práve naopak na staré dobré časy a históriu. Vila Vodička uspokojuje túžby domácich či hostí po dobrej káve, nápojoch i zákuskoch už niekoľko mesiacov. Za toto obdobie sa majitelia často stretávajú s tým, ako vnuci a vnučky berú svojich starých rodičov na kávu, či čaj. Je to pre nich fascinujúce vidieť dve usmiate generácie, ktoré si medzi sebou toho môžu množstvo odovzdať. Preto pripravili špeciálny víkend pre návštevu podniku s babičkou a dedkom.

„Fascinuje ma to. Je to krásne a obohacujúce. Som nadšený, keď vidím, ako si v kaviarni sadne vnuk s babičkou, alebo vnučka s babičkou a objedná kávu alebo čaj. Hovorím o vnučkách a vnukoch vo veku septimy, alebo oktávy. Oni privedú babičku alebo dedka, sú na nich milí, dobrí a objednajú im za svoje peniaze čaj. A zhovárajú sa s nimi. To je také krásne, keď vidíte, že niektorí dnešní mladí sú takí pozorní a múdri. Venujú sa im, rozprávajú sa a je vidieť, že to robia z lásky k nim,“ hovorí majiteľ Michal Vodička.

„Kiežby som ja mohol niečo takéto urobiť. Spomínam na svoje babičky a dedkov a tlačia sa mi slzy šťastia do očí. Kiežby som ja mohol dnes svoju babičku alebo svojho dedka vyvenčiť. Ja by som im to všetko povedal a rád za to zaplatil. Akí boli dobrí, starali sa o mňa, radovali sa so mnou a zaujímali sa. A čo ja viem dnes z ich života? Koho mali radi? Čo ich bavilo? A vlastne, ako ste žili? Rozprávajte, veľa, veľa a všetko… Ako ste žili a milovali? A preto sme sa rozhodli, že pripravíme akciu Vyvenči babičku, vyvenči dedka,“ vysvetľuje M. Vodička.

Stačí ak privediete babičku alebo dedka a Vila Vodička vám zaplatí jednu kávu, alebo čaj. Akcia sa koná počas víkendu 24. a 25. februára. Pre starkých je pripravené tiež malé prekvapenie. Vilu Vodička nájdete na adrese Námestie slobody 23, Piešťany (medzi Slovenskou sporiteľnou a zmrzlinárňou).

 PR