Vyšťavení? Doprajte si tekuté ovocie!

20. mája 2012 Off Od

Nemáme na mysli pálenky a domáce destiláty, ale čerstvé prírodné šťavy. Presladené a predražené džúsy nechajte na poličkách supermarketov a vyrobte si vlastné fresh drinky.

[singlepic id=29389 w=320 h=240 float=right]Zdravie je to najcennejšie. Poistite si ho vhodnou stravou – zelenina a ovocie by sa mali na našich tanieroch objavovať aj niekoľkokrát za deň. Málokto má však čas na ich prípravu. Doprajte si čerstvé vitamíny v koncentrovanej podobe domácej ovocnej či zeleninovej šťavy. Všetko, čo potrebujete, je výkonný odšťavovač.

Kedysi sme pri každom odšťavovaní museli pracne krájať každučký plod na miniatúrne kúsky a po pár sekundách vypínať stroj a čistiť sitká. To už je našťastie minulosťou. Najnovšie modely majú aj trojlitrové zberné nádoby na odpad a perfektný výkon, ktorý si poradí aj s celým jablkom!

[singlepic id=29392 w=320 h=240 float=right]Vylepšená technika odšťavovania a lepšie zachovávanie živín s nepretržitou prevádzkou charakterizujú ZELMER JP 1500 JUICE MAKER, ktorý kúpite v DOMOSS-e za 228 eur.

Lacnejšiu alternatívu predstavuje overený Philips HR 1858/55 v exkluzívnom červenom nerezovom prevedení s extra veľkým otvorom na ovocie a odhlučnenou prevádzkou – len za neuveriteľných 105 eur si môžete po celý rok vychutnávať čerstvé vlastné šťavy. V DOMOSS-e si vyberie skutočne každý z desiatok modelov s rôznymi výkonmi, rozmermi a cenovými reláciami.

TIP: Na internete nájdete stovky receptov na ovocno-zeleninové kombinácie, tipy, aké korenie či bylinky použť. Domáce drinky sú vhodné aj pri chudnutí, pôstoch, ale najmä pre každého, kto si potrpí na zdravú kvalitu.

Domáce odšťavovanie je skvelou alternatívou presladených bublinkových nápojov pre deti. Ak im do jablkovej šťavy prihodíte aj mrkvu, ani to nepostrehnú a doprajete im množstvo vitamínov a vlákniny navyše.

Text a foto: PR Domoss