Connect with us

Novinky

Vo Veselom vám odborníci predvedú najnovšie odrody ovocných stromov i trendy v záhrade

Published

on

Záhradkári pozor. Už túto sobotu 11. marca vás pozýva spoločnosť Plantex do svojho centra vo Veselom, kde sa uskutoční  Otvorenie jarnej sezóny. O skúsenosti sa s vami v oblasti ovocinárstva podelia odborníci profesor Ivan Hričovský, či docentka Daniela Benediková. Martin Čurda s Františkom Laššákom vám zase odprezentujú nové trendy v záhradách.

marec_042

Akcia začína o 10:00 h. Na pláne je prednáška o pestovaní najnovších odrôd marhúľ či broskýň a o návrate k pestovaniu starých odrôd ovocia v záhradách. Do tajov tejto témy vás uvedeie doc. Ing. Daniela Benediková, PhD. z NPPC – VÚRV Piešťany.

Advertisement
Hello GPT

Praktické ukážky rezu ovocných stromov po výsadbe, konkrétne broskýň a marhúľ, ale aj iných ovocných druhov predvedie prof. doc. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. zo Slovenského zväzu záhradkárov.

Nové trendy v záhrade, vyvýšené záhony a ich využitie na pestovanie okrasných i ovocných rastlín vám predvedú Ing. Martin Čurda a Ing. František Laššák, ktorých iste poznáte u televíznej relácie Nová záhrada.

Advertisement
Hello GPT

S odborníkmi budete môcť tiež diskutovať na tému rezu, výsadby, ošetrovania, chorôb a škodcov ovocných stromov.

Predaj ovocných stromčekov a sadeníc drobného ovocia už v Plantexe spustili minulý týždeň, rovnako ako predaj cez e-shop. Aktuálny ponukový katalóg si môžete stiahnuť tu a tak si v pohodlí domova vybrať, čo by ste radi zasadili do vašej záhrady.

Advertisement
Hello GPT

 

2017 03 01 - Jarna sezona plantex

PR

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články