Connect with us

Novinky

Vianočné trhy cez víkend spestria hudobníci z Čiech, Írska i Kuby

Published

on

Piešťanské Vianočné Trhy ponúknu nadchádzajúci víkend poriadne nabitý program, predstaví sa Rolling Stones revival z Brna, Graem Mark z Írska, kubánska hudobníčka Janelys Fernandez Diaz a ešte mnohí ďalší. Návštevníkov okrem tanca zahreje i Mikulášsky beh a samozrejme aj chutné občerstvenie v stánkoch. Nedeľa bude na Námestí slobody patriť tradíciám, vystúpia Predškoláčik a tiež folklórne súbory Striebornica a Krakovanček. Podrobný program nájdete na tejto webovej stránke organizátorov.

Vianočné trhy každý deň lákajú do centra Piešťan množstvo ľudí a inak to nebude ani počas druhého adventného víkendu. V piatok bude hlavnou hviezdou hudobného programu írsky hudobník Greame Mark Donladson a sobotu roztancujú Námestie slobody Rolling Stones Revival. Ani tentoraz nebude na Námestí slobody chýbať obľúbený Pieščanský rýnek, kde domáci výrobcovia ponúkajú vlastné produkty, ktoré môžu byť originálnymi darčekmi pod stromčekom.

Organizátori Vianočných trhov museli v piatkovom programe urobiť malú zmenu, pretože zo zdravotných dôvodov nemôže do Piešťan prísť kapela The Rockefellas. Fanúšikovia dobrej hudby však o nič neprídu. V piatok 8. decembra o 20.00 hodine sa im predstaví írsky hudobník Greame Mark Donladson so skupinou vynikajúcich slovenských hudobníkov, ktorí spolu hrajú emotívny a pritom veselý gitarový folk-rock s originálnou prímesou írskej tradičnej hudby. Na Piešťanské vianočné trhy sľúbili do programu zaradiť aj tradičné írske a anglické vianočné piesne s rockovým nádychom.


V sobotu 9. decembra odštartuje z Vianočných trhov charitatívny Mikulášsky beh. Vítané sú všetky vekové kategórie, toto športové podujatie má totiž predovšetkým dobročinný cieľ – pomôcť deťom zo zariadenia sociálnych služieb Domum. Ale samozrejme pôjde aj o zábavu. Želaním organizátorov je, aby bežci prišli v mikulášskom oblečení.

Počas registrácie im bude hrať skupina Meluzína. Štart je naplánovaný o 15.00 hodine a po skončení behu a odovzdaní cien prídu na pódium San Borondon Cyclo Fanfaria – legendami opradená partia potulných muzikantov, ktorá svojou hudbou prebrázdila desiatku krajín a päť morí.

Členovia tejto skupiny žijú hrávajú na terasách, tavernách, ale aj festivaloch a na svojich cestách sa presúva na bicykloch. Ich hudba v štýle balkán, klezmer a latino zdvihne zo stoličky každého a roztancuje aj skaly.

Horúco bude na Vianočných trhoch aj počas vystúpenia kubánskej speváčky menom Janelys Fernandez Dias, ktorá vystupovala v popredných havanských kluboch ako napríklad famózna Floridita. Zaspievala si aj v populárnom televíznom programe Let´s Dance 2011.

Koncert Rolling Stones Revival odštartuje o 22.00 hodine a fanúšikovia tejto kapely sa môžu tešiť na energickú rockovú šou s autentickým zvukom. Ide totiž o jednu z najlepších revival skupín, ktoré sa venujú tejto nesmrteľnej hudobnej legende.

Druhá adventná nedeľa sa ponesie v duchu tradícií. Po divadelnom predstavení v podaní Exallievov Dona Bosca zástupcovia mesta a cirkví zapália ďalšiu sviečku na adventnom venci a nasledovať budú vystúpenia detí z Materskej školy na Staničnej ulici (Predškoláčik) a potom folklórne súbory Striebornica a Krakovanček.

-red/TS Piešťanské vianočné trhy-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články