Connect with us

Novinky

Vianočné trhy cez víkend spestria hudobníci z Čiech, Írska i Kuby

Published

on

Piešťanské Vianočné Trhy ponúknu nadchádzajúci víkend poriadne nabitý program, predstaví sa Rolling Stones revival z Brna, Graem Mark z Írska, kubánska hudobníčka Janelys Fernandez Diaz a ešte mnohí ďalší. Návštevníkov okrem tanca zahreje i Mikulášsky beh a samozrejme aj chutné občerstvenie v stánkoch. Nedeľa bude na Námestí slobody patriť tradíciám, vystúpia Predškoláčik a tiež folklórne súbory Striebornica a Krakovanček. Podrobný program nájdete na tejto webovej stránke organizátorov.

Advertisement
Hello GPT

Vianočné trhy každý deň lákajú do centra Piešťan množstvo ľudí a inak to nebude ani počas druhého adventného víkendu. V piatok bude hlavnou hviezdou hudobného programu írsky hudobník Greame Mark Donladson a sobotu roztancujú Námestie slobody Rolling Stones Revival. Ani tentoraz nebude na Námestí slobody chýbať obľúbený Pieščanský rýnek, kde domáci výrobcovia ponúkajú vlastné produkty, ktoré môžu byť originálnymi darčekmi pod stromčekom.

Organizátori Vianočných trhov museli v piatkovom programe urobiť malú zmenu, pretože zo zdravotných dôvodov nemôže do Piešťan prísť kapela The Rockefellas. Fanúšikovia dobrej hudby však o nič neprídu. V piatok 8. decembra o 20.00 hodine sa im predstaví írsky hudobník Greame Mark Donladson so skupinou vynikajúcich slovenských hudobníkov, ktorí spolu hrajú emotívny a pritom veselý gitarový folk-rock s originálnou prímesou írskej tradičnej hudby. Na Piešťanské vianočné trhy sľúbili do programu zaradiť aj tradičné írske a anglické vianočné piesne s rockovým nádychom.

Advertisement
Hello GPT


V sobotu 9. decembra odštartuje z Vianočných trhov charitatívny Mikulášsky beh. Vítané sú všetky vekové kategórie, toto športové podujatie má totiž predovšetkým dobročinný cieľ – pomôcť deťom zo zariadenia sociálnych služieb Domum. Ale samozrejme pôjde aj o zábavu. Želaním organizátorov je, aby bežci prišli v mikulášskom oblečení.

Počas registrácie im bude hrať skupina Meluzína. Štart je naplánovaný o 15.00 hodine a po skončení behu a odovzdaní cien prídu na pódium San Borondon Cyclo Fanfaria – legendami opradená partia potulných muzikantov, ktorá svojou hudbou prebrázdila desiatku krajín a päť morí.

Advertisement
Hello GPT

Členovia tejto skupiny žijú hrávajú na terasách, tavernách, ale aj festivaloch a na svojich cestách sa presúva na bicykloch. Ich hudba v štýle balkán, klezmer a latino zdvihne zo stoličky každého a roztancuje aj skaly.

Advertisement
Hello GPT

Horúco bude na Vianočných trhoch aj počas vystúpenia kubánskej speváčky menom Janelys Fernandez Dias, ktorá vystupovala v popredných havanských kluboch ako napríklad famózna Floridita. Zaspievala si aj v populárnom televíznom programe Let´s Dance 2011.

Koncert Rolling Stones Revival odštartuje o 22.00 hodine a fanúšikovia tejto kapely sa môžu tešiť na energickú rockovú šou s autentickým zvukom. Ide totiž o jednu z najlepších revival skupín, ktoré sa venujú tejto nesmrteľnej hudobnej legende.

Advertisement
Hello GPT

Druhá adventná nedeľa sa ponesie v duchu tradícií. Po divadelnom predstavení v podaní Exallievov Dona Bosca zástupcovia mesta a cirkví zapália ďalšiu sviečku na adventnom venci a nasledovať budú vystúpenia detí z Materskej školy na Staničnej ulici (Predškoláčik) a potom folklórne súbory Striebornica a Krakovanček.

-red/TS Piešťanské vianočné trhy-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články