Connect with us

Reklama

V Skypers ukázali ako chutia cudzie jazyky

Published

on

Francúzsky likér, americký mrkvový koláč, talianske syry a nemecké kvasinkové pivo – aj prostredníctvom chutí z celého sveta sa dajú učiť cudzie jazyky. Presvedčili sa o tom návštevníci prvého dňa otvorených dverí v Skypers.

_DSC6142Po desiatich rokoch od svojho založenia (spočiatku fungovala ešte pod iným menom) usporiadala jazyková škola netradičné podujatie, ktoré do jej priestorov prilákalo desiatky budúcich študentov. Záujem mali deti, stredoškoláci, ale aj seniori. Prišli z Piešťan, Vrbového, Hornej Stredy aj Nového Mesta nad Váhom, kde Skypers v týchto dňoch otvára svoju prvú oficiálnu pobočku.Dvaja účastníci prišli dokonca kvôli Dňu otvorených dverí až z Bratislavy.

Podujatie odštartovala otvorená hodina angličtina, po ktorej nasledovalo nahliadnutie do súčasnej francúzskej hudobnej scény. Účastníci Dňa otvorených dverí vďaka tomu zistili, že v Skypers to nie je iba o učení, ale hlavne o dobrej zábave.

Írska lektorka Eadaoin Flynn potom rozprávala o svojej domovine, najmä o veciach, ktoré nie sú všeobecne známe. Slovenská Američanka Maria Fox pripravila ochutnávku slávnostných jedál z USA a Robin McGuire z Colorada prezentovala návštevníkom historické, kultúrne a geografické fakty o Spojených štátoch amerických.

Na svoje si prišli aj záujemcovia o ďalšie jazyky – to aj prostredníctvom typických chutí – mohli navštíviť bavorských kútik s ochutnávkami tamojších jedál aj piva alebo prostredníctvom originálnych likérov spoznať chuť Francúzska a Talianska.

Podujatie, počas ktorého bol k dispozícii aj detský kútik s anglickými hrami, pokračovalo neformálnymi debatnými krúžkami do neskorých večerných hodín.

[nggallery id=2501]

(PR)

 

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články