Reklama

V Skypers ukázali ako chutia cudzie jazyky

By 16. septembra 2013No Comments

Francúzsky likér, americký mrkvový koláč, talianske syry a nemecké kvasinkové pivo – aj prostredníctvom chutí z celého sveta sa dajú učiť cudzie jazyky. Presvedčili sa o tom návštevníci prvého dňa otvorených dverí v Skypers.

_DSC6142Po desiatich rokoch od svojho založenia (spočiatku fungovala ešte pod iným menom) usporiadala jazyková škola netradičné podujatie, ktoré do jej priestorov prilákalo desiatky budúcich študentov. Záujem mali deti, stredoškoláci, ale aj seniori. Prišli z Piešťan, Vrbového, Hornej Stredy aj Nového Mesta nad Váhom, kde Skypers v týchto dňoch otvára svoju prvú oficiálnu pobočku.Dvaja účastníci prišli dokonca kvôli Dňu otvorených dverí až z Bratislavy.

Podujatie odštartovala otvorená hodina angličtina, po ktorej nasledovalo nahliadnutie do súčasnej francúzskej hudobnej scény. Účastníci Dňa otvorených dverí vďaka tomu zistili, že v Skypers to nie je iba o učení, ale hlavne o dobrej zábave.

Írska lektorka Eadaoin Flynn potom rozprávala o svojej domovine, najmä o veciach, ktoré nie sú všeobecne známe. Slovenská Američanka Maria Fox pripravila ochutnávku slávnostných jedál z USA a Robin McGuire z Colorada prezentovala návštevníkom historické, kultúrne a geografické fakty o Spojených štátoch amerických.

Na svoje si prišli aj záujemcovia o ďalšie jazyky – to aj prostredníctvom typických chutí – mohli navštíviť bavorských kútik s ochutnávkami tamojších jedál aj piva alebo prostredníctvom originálnych likérov spoznať chuť Francúzska a Talianska.

Podujatie, počas ktorého bol k dispozícii aj detský kútik s anglickými hrami, pokračovalo neformálnymi debatnými krúžkami do neskorých večerných hodín.

[nggallery id=2501]

(PR)

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972