V Plantexe začína samozber jahôd

V Plantexe začína samozber jahôd

2. júna 2017 Off Od PNky.sk

Aktualizácia: Obe jahodoviská v Bučanoch aj v Borovciach sú už zatvorené. Od rána bol o jahody taký záujem, že už sú všetky vyzbierané. Predpoklad otvorenia v pondelok.

Jahodoviská spoločnosti Plantex v Bučanoch a v Borovciach otvoria pre samozber v sobotu 3. júna. Otvorené bude od 7:00 do 15:00 h. V zbere sa bude pokračovať v pondelok. Otváracie hodiny počas pracovných dní sú od 7:00 do 19:00 h.

Aktuálne sa zberá odroda CLERY. Minimálny odber pri samozbere je 5 kg. Cena pri zbere 5 až 10 kg je 2,20 €/kg. Pri zbere nad 10 kg je cena  2,00 €/kg.

V prípade, že jahody nebudú stíhať dozrievať v dostatočnom množstve, je možné, že samozber bude na nevyhnutnú dobu prerušený. O aktuálnej situácii na samozberových plantážach sa môžete informovať na číslach 033/7796322, 0918802620 alebo na www.plantex.sk.

POSTUP PRI SAMOZBERE

01 – Odváženie nádob

Náš personál Vám odváži nádoby ktoré ste si priniesli na zber jahôd. Dostanete lístok, ktorý je potrebné si odložiť. Nádoby Vám vážime preto, aby sme Vám ich váhu mohli odrátať a platíte len za to, čo si nazbierate. Ak nemáte dostatok prázdnych nádob na jahody, môžete si ich zakúpiť u nás v pokladni.

02 – Zber jahôd

Pridelíme Vám riadok, na ktorom si môžete nazbierať jahôdky. V pridelenom riadku stúpajte opatrne, nezašlapujte prosím jahody a nezrelé plody. Zbierame iba zrelé jahody vyfarbené do červena. Pri zbere jahodu chytáme medzi palec a ukazovák a mierne ich pootočíme. Nehádžeme ich, ale ich opatrne a pozorne ukladáme do nádoby. Jahody ktoré sú poškodené a už ste ich odtrhli dajte medzi riadok na slamu. Správajte sa prosím disciplinovane a nepreskakujte na iný riadok. Rešpektujte pokyny nášho personálu

03 – Váženie jahôd

Nazbierané jahôdky donesiete na váhu pri kasu. Je potrebné odovzdať obsluhujúcemu personálu lístok s váhou prázdnych nádob. Odvážime Vám nazbierané jahody a odrátame váhu nádob. Vás vážiť nebudeme, čo ste zjedli neplatíte.

04 – Platba

V pokladni zaplatíte za nazbierané jahody. Minimálne zaplatíte 5 kg jahôd a to aj v prípade, ak ste nazbierali menej, alebo ste sa len najedli. Okrem toho si môžete u nás kúpiť niečo na občerstvenie.

PR