Connect with us

Novinky

V City Arene otvorili špičkové kuchynské a kúpeľňové štúdio

Published

on

V novom trnavskom nákupnom centre City Arena oficiálne otvorili najmodernejšie kuchynské a kúpeľňové štúdio DOMOSS. Na novučičkých priestoroch nadupaných špičkovými novinkami svetových značiek prestrihol červenú stuhu futbalový tréner Karol Pecze.

DSC_0392_resize

Renomovaná spoločnosť DOMOSS pôsobí na trhu bývania a dizajnu už 25 rokov. Za ten čas vďaka sieti štyroch kúpeľňových a siedmich kuchynských štúdií zariadila tisíce domácností prvotriednym sortimentom svetových značiek. K najnovším prírastkom do dizajnovej rodiny patrí skutočný skvost – najmodernejšie kuchynské a kúpeľnové štúdio DOMOSS, ktoré je od novembra súčasťou trnavského nákupného centra City Arena. Jeho slávnostné otvorenie sa nieslo vo futbalovom duchu.

DSC_0255_resize

Nadupané novinky.
V štúdiu nájdete päť exkluzívnych kuchýň Sykora vrátanie najnovších noviniek doplnených spotrebičmi značiek Miele, Siemen, Bosch či Electrolux. Expozícia je doplnená aj interiérovým nábytkom Calligaris a Scab Design. Kúpeľňová časť pozostáva z 11 dizajnových kójí svetových značiek. Spoločnosť DOMOSS priniesla na slovenský trh aj novinky z medzinárodnej výstavy ISH vo Frankfurte. V kójách nájdete absolútnu špičku – Villeroy&Boch, Keuco, Hansgrohe, Hansa, Duravit, Bette, Burgbad a množstvo ďalších svetových lídrov z kúpeľnového dizajnu.

sykora_crystal-(2)_resize

Aj so zážitkovým varením.
Špičkové kuchynské priestory si zaslúžia špičkového šéfkuchára. O hostí sa postaral Paľo Lipták, ktorý v rámci zážitkového varenia na prvotriednych spotrebičoch v kuchyni Sykora servíroval majstrovské delikatesy – vychutnať si mohli napríklad šťavnaté kuracie supréme s korením piatich vôní či kokosové curry s cícerom.

DSC_0471_resizeDSC_0205_resize

Kuchynské a kúpeľňové štúdio DOMOSS v City Arene v Trnave môžete navštíviť kedykoľvek počas otváracích hodín od pondelka do piatka v čase od 10.00 -19.00 hod. a v sobotu od 10.00 -16.00 hod. K dispozícií sú vám skúsení interiéroví dizajnéri, ktorí vám pomôžu premeniť váš domov na dokonalé miesto pre život.

Inšpirácie hľadajte aj na www.domosskuchyne.sk a www.domosskupelne.sk.

Viac informácií o dizajnérskych novinkách, ktoré si môžu zákazníci pozrieť na vlastné oči nájdete v priloženom texte.

DSC_0164_resizeDSC_0156_resize

Duravit Cape Cod
Nekonečné pláže a krištáľovo čistá voda vo vašej kúpeľni. Duravit sa pri novej sérii kúpeľňového nábytku, sanity a doplnkov inšpiroval oceánom. Cape Cod eliminuje bariéry, vďaka nemu sa príroda stáva organickou súčasťou kúpeľne.
Umývadlá stoja na pevných konzolách s kontrastujúcim vysokým bielym leskom nábytku.
Tenké línie krehkej, no superpevnej keramiky vnesú do vášho priestoru dávku nevinnej čistoty.

Huppe Xtensa Pure
Relaxujte v sprchovom kúte Huppe Xtensa Pure. Spája výhody riešení walk-in s posuvnými dverami – široký pohodlný vstup, úplnú transparentnosť, takmer neviditeľný dizajn a ochranu proti rozstreku vody. Vďaka absencii hornej lišty vnesie do vašej kúpeľne osviežujúcu vzdušnosť.

TitanCeram z dielne Villeroy & Boch
TitanCeram, čerstvá novinka z dielne Villeroy & Boch. Tento inovatívny materiál predstavuje špičku v kvalite umožňujúcu do detailu dokonalý prémiový dizajn kúpeľňových produktov. Tam, kde sa strácajú obmedzenia, prichádza prvotriedny luxus. V sérií Artis vynikajú subtílne tvary a krehká jemnosť

EDITION 400 od Keuco
Batérie a nábytok sú také krásne, že zabudnete, na čo sú pôvodne určené. To je EDITION 400 od KEUCO. Jednoduché línie pripomínajúce dokonalosť umeleckého diela v prevedení zo žiariaceho chrómu vás očaria zmyselnou krásou. Vytvorené dizajnérskou skupinou Tesseraux + Partner a ocenené pečaťou kvality Design Plus dokonale dopĺňajú rad štýlového a pritom dokonale priestranného kúpeľňového nábytku, umývadiel a doplnkov do kúpeľne.

SanSwiss
Kúpeľňa je stvorená pre život. A o tom je SanSwiss. Kvalita v každom detaile sa odzrkadľuje v ich ponuke sprchových zásten a vaničiek v čistých líniách, najodolnejších materiáloch a v stopercentnej spoľahlivosti. Všetky produkty sú ošetrené antiplakovou úpravou Aquaperle, ktorá minimalizuje ich zanášanie vodným kameňom a nečistotami. Sprchové zásteny aj v bezbariérových vyhotoveniach, sprchové kúty s dverami otvárajúcimi sa dovnúta aj von, bezpečnostné sklo a magnetické tesnenia.

BETTELUX SHAPE
Nechajte vyniknúť krásu ocele a keramiky, geometrickú čistotu línii, privítajte minimalizmus, to je BETTELUX SHAPE. Umývadlo a vaňa sú vsadené do pevnej oceľovej konštrukcie v rôznych farebných prevedeniach. Zbavte sa zbytočného balastu, uvoľnite sa, detoxikujte, zhlboka sa nadýchnite a oddajte sa pokoju. Je tu BETTELUX SHAPE.

SYKORA STYLE
Už pri prvom pohľade do tejto kuchyne prežívate pocit, že ste sa v čase presunuli na vidiek. Všetko tu má svoje miesto. Usporiadanie kuchyne je dôkladne premyslené a umocňuje funkčnosť priestoru. Hlavné slovo majú prírodné materiály – nápadná dyha dubu. Efektne vyniká práve v kombinácii s lakovanými bielymi plochami, ktoré interiéru dominujú.

Vidiecky štýl myslí sofistikované detaily ako patinované, dokonale prepracované úchytky. Mimoriadne pôsobivý je materiál dekon. Je to zmes prírodných materiálov, skla a porcelánu, ktorým sme obložili najviac zaťažené plochy. Tento materiál je odolný voči UV žiareniu a nikdy nemení farbu. Rezistentný je aj voči poškriabaniu, agresívnym škvrnám, vysokým teplotám a mechanickému opotrebovaniu. Veľkou výhodou je nepriepustnosť tekutín. Už dávno neplatí, že kuchyňa je uzavretým priestorom, ktorý slúži len k príprave jedál. Moderný človek už žije inak – kuchyňa je pre neho najmä miestom, kde sa stretávame s členmi domácnosti a tým vnášame dynamiku do jej sveta. Preto sme zvolili priestranný, plnomasívny stôl, kam sa vojde skutočne všetko. Súčasťou je aj veľkorysá knižnica dokonale ladiaca s dizajnom interiéru. S posuvným rebríkom máte vždy po ruke knihy aj z najvyššieho miesta knižnice. Navyše je krásnym atraktívnym doplnkom našej zostavy.

SYKORA EXCLUSIVE
Na prvý pohľad minimalistická kuchyňa Exclusive, ktorá kombinuje dyhu ušľachtilého dubu antic a leskle lakované biele plochy, skráva prekvapenia. Jej charakter je veľmi romantický a je naplnená najmodernejšími technológiami. Tým uspokojí aj tých najnáročnejších. Mimoriadne praktické je patentované otváranie elektricky ovládaných skriniek. Stačí ľahký dotyk a skrinky sa otvoria samé v celej svojej impozantnej šírke 240 cm. Podobne otvoríte aj chladničku.

Zapustená varná doska je detailom, ktorý je pôvabný a dokáže minimalizovať neporiadok vznikajúci pri používaní varného centra. Pracovnú dosku si môžete nastaviť, tak ako potrebujete. Do bielych zásuviek sa hodí náš skvelý rozčleňovací systém. Vybrať si môžete zo šedého a bieleho plastu.

sykora_dub-stary_resize

SYKORA DUB STARÝ
Dubové trámy staré stopäťdesiat rokov narezané na pláty plné spomienok, to je Dub starý od SYKORA. Dizajnéri uchopili dedičstvo našich otcov a vložili ho do modernej kuchyne. Kuchyňa nie je príliš veľká, ale nájdete v nej všetko, čo potrebujete – najmodernejšie spotrebiče, ktoré vám uľahčia varenie, pečenie či umývanie riadu aj provtriednu kávu z kvalitného kávovaru. Táto kuchyňa sa stane srdcom vašej domácnosti, či už bývate v meste alebo na vidieku.

DSC_0147_resize

SYKORA NATURAL KASHMIR
Až potom, čo spoznáte Natural KASHMIR, budete vedieť, čo je to skutočné pohodlie domova. Kombinácia lesklej lakovanej kuchyne so zafrézovanými úchytmi v kašmírovej farbe pôsobí, ako by ju navrhla sama príroda. Súčasťou je keramická pracovná doska. To, čo rozohrá vaše emócie, je grafosklo s krásnym motívom stromu a masívny javorový bar.

Príďte načerpať inšpiráciu, dotknúť sa najnovších trendov a premeniť svoju domácnosť na dokonalé miesto vytesané podľa vašich predstáv. Pomôžu vám špičkoví dizajnéri z novootvoreného kuchynského a kúpeľňového štúdia DOMOSS v City Arena Trnava. Všetko od návrhu až po realizáciu nájdete na jednom mieste.

DSC_0275_resizeDSC_0183_resizeDSC_0387_resizeDSC_0187_resizeDSC_0320_resizeDSC_0339_resize

-PR-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články