Connect with us

PR Články

Upravené a krásne nohy v lete, docielite starostlivosťou v zime

Published

on

Starostlivosť o pokožku nôh je v zime rovnako dôležitá, ak nie dôležitejšia, ako v lete. Nosenie uzavretých topánok, chlad a suchý vzduch môžu spôsobiť nepríjemné problémy, ktoré môžu vyústiť až v obťažujúce kožné choroby. Preto sa oplatí nájsť si aj v zime čas na pedikúru a venovať svojim nohám starostlivosť, ktorú si zaslúžia. Navštívte profesionálny salón Štúdio Kamila, ktorý vám poskytne širokú škálu procedúr, či suchú alebo wellness pedikúru, ale tiež zábaly, masáže a samozrejme včasnú diagnostiku možných problémov, ako aj ich správne riešenie. Blízkym môžete tiež dopriať vianočný darček v podobe poukážky.

10487356_689250141112640_5769836762195044999_n

Rad ľudí považuje pedikúru a starostlivosť o pokožku nôh za čisto letnú záležitosť. Počas letných mesiacov totiž nohy ukazujeme v sandáloch a otvorených topánkach, preto je im treba venovať náležitú starostlivosť, aby nerobili hanbu, ale zdobili. Počas zimných mesiacov, kedy dolné končatiny schovávame v ponožkách a teplých topánkach, sa pedikúra môže zdať zbytočným luxusom a stratou času. Práve v zime je však veľmi dôležité nezanedbávať nohy, pretože v teplej obuvi im hrozí zvýšené potenie. Ak nechcete mať problém s plesňovými infekciami, mozoľmi na pätách či zarastenými nechtami, starajte sa o vaše nohy aj počas chladných mesiacov.

Suchá pedikúra – je šetrnou metódou pedikúry, kde sa pomocou vysokootáčkového prístroja odstraňuje zrohovatená pokožka. Táto metóda spomaľuje proces vytvárania hrubej pokožky a dokáže pomôcť aj pri zarastených nechtov a je bezbolestná.

Wellness pedikúra – poskytuje nohám absolútny relax – patrí k tomu perličkový kúpeľ, peeling na nohy, odstránenie zhrubnutej pokožky, masáž a nakoniec maska na chodidlá.

Súčasťou starostlivosti by v zime malo byť aj každodenné používanie kvalitných krémov na nohy, ako aj používanie antibakteriálneho spreja proti poteniu nôh. Ten pomáha predchádzať zapareniam nôh v topánkach, následným kožným problémom a v neposlednom rade aj nepríjemnému zápachu nôh a topánok.

10456808_689249767779344_7630686557426463725_n

Pár tipov na čo nezabúdať v zime.

Nešetrite na zimnej obuvi.
Kvalitná zimná obuv je iste investíciou, ktorá sa oplatí a na ktorej by sa nemalo šetriť. Vyššia čiastka, ktorú zaplatíte za pevné topánky od renomovaného výrobcu, sa vám vráti hneď niekoľkokrát: vaše nohy vám poďakujú za pohodlie, ušetríte čas aj nervy nutné k reklamácii lacných topánok, ktoré dlho nevydržia, a získate obuv, ktorá bude slúžiť niekoľko sezón a nebude po prvej zime na odpis. Zimná obuv by mala byť vode odolná, túto vlastnosť ešte po zakúpení podporte ošetrením impregnačným sprejom. Pri skúšaní myslite na to, že zimné topánky je lepšie voliť o kúsok väčšie, aby vás neoziabali nohy. Voľte topánky s dôkladným vnútorným zateplením. Kupujte najlepšie kvalitné kožené topánky, ktoré umožnia nohám dýchať. Kožené topánky sú najpoddajnejšie, prsty sa vzájomne netlačia a nohy sa v nich tak nepotia.

Vyberajte správne ponožky.
Ponožky v zime príliš neukazujeme, tak sa ponúka myšlienka, že by sa na nich dalo ušetriť. Lenže lacné ponožky z tržnice sa prezradia už po pár vypraniach dierami na špičkách či pätách alebo uvoľnenou gumičkou lemu. Kvalitné ponožky s vysokým obsahom bavlny chránia nohy pred chladom, odreninami a izolujú ich od topánok. Na zimu vyberajte radšej vyššie, ktoré nohy ochránia pred vetrom. Samozrejmosťou by malo byť, že ponožky každý deň vymieňame. V prípade vyššej potivosti nôh a potreby potom môžeme meniť ponožky aj častejšie.

Držte nohy v teple.
„To chce pokoj a nohy v teple,“ hovorí nesmrteľná hláška. Nesmejte sa, studené nohy môžu byť príznakom nedostatočného prekrvovania končatín a dokážu pekne potrápiť. Bývajú problémom hlavne u dievčat a žien. Predchádzať im môžete napr. pravidelným pohybom, ktorý prekrvenie podporuje. „ Pokiaľ potrebujete nohy rýchlo zahriať, napustite si vaňu či umývadlo teplou vodou a nohy desať minút máčajte. Môžete dopúšťať teplú vodu a k rýchlejšiemu prekrveniu pridať na dno kúpeľa sklenené guľôčky a nohy o ne masírovať,“ radí Lenka Hronová z Glasscare. Potom nohy namažte krémom, oblečte do teplých ponožiek a najlepšie schovajte pod perinu.

Hygiena je základ.
To, že si musíme pravidelne umývať ruky a čistiť zuby, je pre nás už samozrejmosťou. Rovnakú starostlivosť by sme ale mali venovať aj svojim dolným končatinám, ktoré nás spoľahlivo a ochotne nosia. Preto by sme ich po celodennej záťaži, kedy boli zavreté v úzkych topánkach a vystavené chladu vonku aj teplu v prekúrenej kancelárii, mali dať do poriadku. Každodenné umývanie nôh je nevyhnutnou súčasťou hygieny, ktorá pomáha predchádzať nepríjemným plesňovým ochoreniam. Po umytí nohy osušte ručníkom a nezabúdajte ani na medzery medzi prstami.

DOPRAJTE BLÍZKYM UŽITOČNÝ DARČEK

12032939_906041876100131_6102538489098037964_n[1]Potešte svoju polovičku či rodičov pod stromčekom Darčekovým poukazom zo Štúdia Kamila. Zakúpiť môžete buď priamo poukaz na konkrétne ošetrenie, alebo na poukaz sumu peňazí, kde si procedúry vyskladá obdarovaný.

Štúdio Kamila

Kuzmányho 3
Piešťany
0919 412 152

-PR-

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články