Connect with us

Novinky

TAVOS mení systém platieb za tovary a služby. Priniesť by mal viacero výhod

Published

on

Trnavská vodárenská spoločnosť pristúpila od 1. januára tohto roku k zmene systému platieb za dodaný tovar a služby. Kým doteraz naši zákazníci platili vodné a stočné v mesačnej, alebo kvartálnej periodicite na základe odpočtov, od tohto roku sme sa po dôkladnej analýze rozhodli pre zavedenie fakturácie za opakované dodanie tovarov a služieb, čiže takzvané „zálohové platby“. Nasledujeme tým štandardy, ktoré aplikujú všetky spoločnosti z energetických rezortov. V porovnaní s vodárenskými spoločnosťami patríme zo 14 spoločností medzi 3 spoločnosti, ktoré ešte nemajú zavedený systém zálohových faktúr. Výsledkom by mala byť vyššia efektivita a kvalita procesov spojených s odpočtom a fakturáciou. Nový spôsob fakturácie má taktiež pozitívne dôsledky pre zákazníkov, ktorí vďaka nemu budú mať menej starostí s platbami.


Naša spoločnosť už  dlhodobo dostávala podnety od občanov, či je aj u nás, tak ako u iných energetických spoločností možné realizovať zálohové platby. Aj na základe týchto podnetov sme začiatkom tohto roka zaviedli prozákaznícky spôsob úhrad zálohových platieb za dodávku pitnej vody a likvidáciu splaškovej vody. 

Musíme však konštatovať, že aj napriek tomu, že naši zákazníci  majú dostatočnú skúsenosť a uvedomujú si výhodnosť zálohových platieb u energetických spoločností ako sú SPP, ZSE, tak pri strategickej komodite ako je pitná  voda, je to pre nich novinka a niektorí si potrebujú určité informácie overiť, prekonzultovať a prípadne prenastaviť určité parametre. Termín splatnosti prvých zálohových faktúr sme predĺžili do 31. marca 2020.

Ako sme dodatočne zistili občania sa s otázkami obracajú nielen na našu spoločnosť, ale aj na obecné úrady a starostov. Na základe tejto skutočnosti sme sa rozhodli posilniť informačnú kampaň a to prostredníctvom tlačových, digitálnych, rozhlasových  médií, ale aj zaslaním podrobnejších informácií opakovane našim zákazníkom a taktiež na obecné a mestské úrady. Vzhľadom k tomu, že naša spoločnosť spravuje 45 tisíc odberných miest,  môže sa stať, že telefonujúci zákazníci, ktorí majú záujem o informácie sa nevedia dovolať. Týmto sa chceme ospravedlniť, že im nevieme poskytnúť úplný informačný servis. Zároveň, by sme našich zákazníkov chceli poprosiť  o ústretovosť a v prípade, že sa nevedeli telefonicky dovolať. Radi ich privítame v zákazníckych centrách, kde im vieme poskytnúť úplné poradenské a podporné služby.

Ako nový systém funguje?

Zákazníkom bola v novom systéme fakturácie vystavená prvá faktúra na základe technického prepočtu vo výške priemernej spotreby za predošlý rok, respektíve na základe poslednej vystavenej vyúčtovacej faktúry. V prípade, že by si chceli odberatelia upraviť výšku „zálohových faktúr“, je možné o to požiadať na obchodnom a ekonomickom oddelení TAVOS a.s. buď emailom na adresu faktury@tavos.sk, alebo telefonicky na čísle +421 33 5966137, +421 33 5966139.

Zákazníkom so štvrťročnou periodicitou fakturácie budú faktúry za opakované dodanie tovarov a služieb vystavované v januári (na obdobie január až marec) a v apríli (na obdobie apríl a až máj). Následne k 30. 6. bude vystavená vyúčtovacia faktúra za prvý polrok. Spolu s ňou odberatelia obdržia v júli faktúru za opakované dodanie tovarov a služieb na obdobie júl až september. V októbri potom budeme distribuovať faktúry za opakované dodanie služieb na obdobie mesiacov október a november. K 31.12. bude vystavená vyúčtovacia faktúra za druhý polrok, teda mesiace júl až december.

Ak zákazníci spadajú do mesačného fakturačného obdobia obdržia faktúry za opakované dodanie tovarov a služieb na základe technického prepočtu z poslednej vyúčtovacej faktúry vždy na začiatku kalendárneho mesiaca január, február, marec, apríl a máj. Následne k 30. 6. im bude vystavená vyúčtovacia faktúra za obdobie január až jún. Obdobne to bude aj v druhom polroku. Na začiatku júla, augusta, septembra, októbra a novembra im bude vystavená faktúra za opakované dodanie tovarov a služieb. K 31. decembru potom vystavíme vyúčtovaciu faktúru za obdobie júl až december.

Zálohové platby prinášajú výhody zákazníkom

Týmito krokmi dôjde k výraznému zníženiu nárokov na odpočty vodomerov, zníženiu počtu chýb a veríme, že tým aj k zvýšeniu spokojnosti zákazníkov. Nový systém poskytuje odberateľovi, okrem možnosti zvoliť si výšku zálohy, aj viaceré možnosti realizácie zálohových platieb. Faktúry je možné uhradiť trvalým prevodným príkazom, inkasným príkazom, internet bankingom, poštovou poukážkou, prípadne aj platbou v hotovosti priamo v pokladni spoločnosti. Ak si zákazník zvolí automatické platby, získa vyššiu spoľahlivosť, či väčšiu bezstarostnosť, keď nemusí venovať pozornosť a čas pravidelným úhradám v takom rozsahu ako doteraz. Ďalším cieľom našej spoločnosti je úprava fakturačného systému, vďaka čomu bude možné znížiť počet „zálohových faktúr“, keď na jednej budú uvedené viaceré obdobia s príslušnými dátumami splatnosti. Tým bude možné znížiť opäť náklady v prospech odberateľov. Rovnako by sme tiež chceli zaviesť elektronickú komunikáciu so zákazníkmi, čo prispeje k šetreniu životného prostredia.

Veríme, že i napriek prvotnému problematickému prechodu na nový systém zákazníci s odstupom času ocenia jeho výhody a prispeje k ich vyššej spokojnosti. V prípade akýchkoľvek otázok a nejasností nás môžete kontaktovať na adrese info@tavos.sk alebo telefonicky na čísle +421 33 5966127, +421 33 5966138.

TS

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články