Connect with us

Reklama

Suzuki s pohonom 4×4 – rekordné výkony a bezpečnosť

Published

on

Automobilka Suzuki drží zaujímavý rekord. Vozidlo z jej modelovej rady Jimny s pohonom 4×4 sa dokázalo dostať „po vlastných“ do nadmorskej výšky 6 688 m. Pohon 4×4 majú aj ďalšie autá tejto značky. Každé z nich si môžete vyskúšať v ELA CAR Piešťany.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=thiS_s6zbi8[/youtube]

Jimny vo výške 6688 metrov nad morom.

Spoločnosť Suzuki Motor Corporation sa dostala do povedomia zákazníkov spočiatku ako výrobca ľahkých motocyklov, no zároveň to bola prvá japonská automobilka, ktorá začala vyrábať automobil s predným pohonom. Prvé vozidlo s pohonom 4×4 uviedla na trh už v roku 1970.

Nasledovala expanzia do USA, kde sa veľmi dobre predávala nová verzia malého terénneho auta s japonským názvom Jimny. Práve tento model drží spomínaný Guinnessov rekord.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k8giaiHUFCM[/youtube]

V súčasnosti ponúka spoločnosť Suzuki na slovenskom trhu viaceré modely s pohonom 4×4. V segmente malých áut to je Suzuki Swit a SX4 a nižšej strednej triede  SX4 S-Cross. Tento druh pohonu je samozrejmosťou u terénnych vozidiel Jimny, Vitara a Grand Vitara.

Majitelia týchto áut sa môžu rozhodnúť, či chcú trvalý alebo priraditeľný pohon 4×4, pričom sa pomocou medzinápravového diferenciálu rozdeľuje buď rovnomerne, alebo v určitom pomere.

Jeho výhodou sú najmä lepšie dynamické vlastnosti, pretože celá hmotnosť vozidla sa využije na vyvodenie hnacej sily. To umožňuje rýchlejší a bezpečnejší prejazd zákrut a nútená rotácia kolies zabraňuje ich kĺzaniu na vodnej vrstve.

Spoločnosť ELA CAR s.r.o. bola založená v roku 1997 a od tejto doby sa každoročne v stovkách zvyšuje počet jej spokojných zákazníkov, ktorí využili služby v oblasti kúpy nového vozidla alebo servisu.

suzuki

(pr)

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články