V pondelok 13. júla o 19.30 h sa na Malej scéne Domu umenia Piešťany uskutoční koncert Miriam Kaiser Trio. Program má názov Spievajúce husle.

Ide o nápaditú hudbu plnú obrazov, emócií, hlbokých textov a príjemného ženského spevu. Výraz a hudobný jazyk inšpirovaný ľudovou melodikou spája klasickú eleganciu sláčikových nástrojov a pesničkárstvo s modernými technológiami

Miriam Kaiser, husle a spev
Milan Adamec, husle a elektronika
Lujza Ďurišová, violončelo

Miriam Kaiser vyštudovala na bratislavskom Konzervatóriu odbor hra na husliach. Jedným z kľúčových momentov pre jej budúcu tvorbu ešte počas štúdia bolo pre Miriam pozvanie hrať v skupine a rozvíjať improvizačné schopnosti. Po skončení štúdia dostala príležitosť vystúpiť a predstaviť svoju vlastnú skladbu, neskôr nazvanú Prvá, ako predskokanka na koncerte Mariána Vargu. Jej skladby z prvého EP Isté veci sa objavili v éteri verejnoprávnych rádií Slovensko a Regina v hitparádach Rádia7 a Gospelparáde Rádia Lumen.

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Vstupné: 8 eur – predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia pondelok až piatok od 14.00 – 17.00 h a jednu hodinu pred podujatím (telefón: 033/24 58 001)

PR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972