Hodovanie na záver leta nemusí byť iba o dobrom jedle, kolotočoch a strelniciach. V Sokolovciach sa organizátori rozhodli program hodov, ktoré sa konajú v obci už tento víkend 13. a 14. septembra, rozšíriť aj o pohybové aktivity.

Pre dospelých bude pripravený už dopoludnia stolnotenisový turnaj, deti si môžu zajazdiť na dopravnom ihrisku, či na koni alebo zaskákať na nafukovacom hrade. Oproti programu z plagátu sa podľa informácií z facebooku  z technických príčin nebude konať avizovaná ukážka cvičenia psov Mestskou políciou Piešťany. Platí však predstavenie zásahu colníkov o 16,00 h a vystúpenie sokoliara o 17- tej. Nebude chýbať ani tradičná hodová zábava v kultúrnom dome, na ktorej môžu skonzumované dobroty vytancovať všetci bez rozdielu veku.

Hody Sokolovce

Hody majú v obciach na Slovensku dlhoročnú aj náboženskú tradíciu. Ako uvádza webová stránka Sokoloviec: „Na hody sa Sokolovce premenili na pútnické miesto, kedy na počesť Panny Márie sokolovskej prišli na púť občania zo širokého okolia. Zišlo sa ich vždy niekoľko tisíc. Do Sokoloviec putovali pešo, za spevov nábožných piesní a za sprievodu dychoviek. Vždy na hody, na radosť detí, prišli do obce kolotoče a strelnice, tiež predajné stánky s rozličným a atraktívnym tovarom zvané „Kramáre“.“

(red)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972