Connect with us

Novinky

Slovo “dresscode” vám už nemusí naháňať strach – postará sa o to táto nová aplikácia

Published

on

Aké by to asi bolo, keby ste mali stále po ruke niekoho, kto vám poradí pri výbere oblečenia na dôležitú udalosť? Teraz si to už však len predstavovať nikto nemusí – zoznámte sa s aplikáciou Dresscode chcecker od eObuv.sk.

Zdroj: Patrícia Lukáčová

 

V živote snáď každého človeka prídu občas chvíle, kedy začne riešiť otázku “čo na seba”. Pod tlakom okolia či prísneho dress codu tak zvykneme siahať stále dookola po jedných a tých istých topánkach. Povieme si síce, že je to klasika, ktorá nič nepokazí. Veru, nepokazí. No ani nenadchne. Zmeňte to a vyrazte dych okoliu perfektnou a výnimočnou obuvou. Všetko za vás vyrieši práve táto jednoduchá aplikácia, a vy si tak ušetríte stres, ale aj veľa času. 

Výber z viacerých udalostí

Dresscode checker vám ponúka na výber hneď z niekoľkých dôležitých príležitostí v živote človeka, na ktoré sa žiada patrične sa vystrojiť. Jednou z najdôležitejších je, pochopiteľne, svadba. Tá samotná si vyžaduje náročné prípravy, pri ktorých vám aplikácia nesmierne pomôže. Zvoliť správne topánky sebe aj svojej polovičke tak nikdy nebolo  jednoduchšie! Nezáleží na tom, či ide o svadbu vašu alebo sa jej plánujete zúčastniť ako hosť. 

Zdroj: Patrícia Lukáčová

 

Ďalšími, nemenej dôležitými, sú významné spoločenské udalosti. Ide napríklad o stužkovú alebo ples, či návštevu divadla. Práve tieto si vyžadujú istý stupeň formálnosti, a tak sa môže ľahko stať, že si zarobíte na poriadny trapas. Zverte svoj výber do rúk aplikácii na eObuv.sk a určite nešliapnete vedľa. Okrem toho, že prihliada na dress code vami zvolenej akcie, berie do úvahy aj váš jedinečný vkus. Pretože na tom, aby ste sa cítili dobre, naozaj záleží.

 

Stačí len pár kliknutí, ktorými si zvolíte preferovaný štýl. Dámy si môžu vybrať aj požadovanú výšku opätku a páni, napríklad, farbu kúpeného obleku. Obzvlášť návšteva divadla je na výber oblečenia a obuvi nesmierne prísna. Športové tenisky alebo turistické topánky vám nikto neodpustí, no rozlišovať musíte aj to, o aký druh divadla a predstavenia ide. Po zodpovedaní jednoduchých otázok vás Dresscode checker navedie na tú správnu cestu.

 

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Menej formálnou záležitosťou je už snáď len rodinná oslava. Aj keď vás rodina zrejme kvôli zle zvoleným topánkami nevydedí, tá teta z tretieho kolena, ktorú vidíte tretíkrát v živote si o vás dobrú mienku naozaj nevytvorí. Odlíšiť sa nevhodnou obuvou preto radšej neskúšajte, a pokiaľ chcete byť originálni, dajte na rady aplikácie na stránke eObuv.sk. Svoju odvahu ukážete napríklad veselými ponožkami v elegantných topánkach, a zaručene získate aj pár obdivujúcich pohľadov.

Zdroj: eObuv.sk

Intuitívna manipulácia

Komplikované ovládanie aplikácie naozaj nehrozí. Po otvorení stránky si jednoducho vyberiete nadchádzajúcu udalosť, preklikáte sa pár nenáročnými otázkami a hotovo! Zobrazia sa vám všetky možné vhodné alternatívy a je na vás, ktorú z nich si napokon vyberiete. A pokiaľ ste zatúžili po novom vánku vo vašom botníku, kliknite na zobrazené typy obuvi a vyberte si ten dokonalý pár presne pre vás.

PR

Táto správa je platenou formou reklamy. Informujte aj vy o vašej ponuke viac ako 60-tisíc čitateľov portálu www.pnky.sk. Podrobnejšie  informácie na inzercia@pnky.sk, alebo 0910 960 610.
 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články