Connect with us

Novinky

Sezóna jahôd je tu. Nazbierať si ich môžete v Borovciach i v Bučanoch

Published

on

Prvé jahody z tohtoročnej úrody spoločnosti Plantex sú už v jej predajniach a rovnako si na svoje  prišli  už i prví zberači. Slnečné počasie konečne umožnilo dozrievanie bohatej násady. Predpoklad je, že samozber v Borovciach a v Bučanoch potrvá tri až štyri týždne. 

Čerstvé chutné ovocie si môžete nazbierať v Bučanoch na desiatich hektároch a v Borovciach na piatich. Ak nemáte vo svojich záhradkách dostatok plochy, alebo nemáte záhradu vôbec, samozber je ideálnou príležitosťou ako si zadovážiť kvalitné ovocie za dobrú cenu. Navyše tým podporíte domáceho slovenského pestovateľa. 

Advertisement
Hello GPT

V Plantexe tento rok mysleli aj na rodiny s deťmi. Pre najmenších pripravili trampolíny, kde sa môžu zabaviť, keď už nevládzu pomáhať. 

Ak navštívite jahodovisko v Bučanoch, môžete si zakúpiť tiež doplnkový tovar s „jahodovou tematikou“. Nielen pre gazdinky sú k dispozícii zaváraninové poháre, cukor, ovocné šťavy, jahodové medovníky, hrnce, či tašky…

Advertisement
Hello GPT

Okrem jahôd si budete môcť nazbierať aj hrášok. Ten je zasadený v Borovciach i v Bučanoch. Na dozretie do potrebnej veľkosti potrebuje ešte približne týždeň. 

Otváracie hodiny samoberu sú v pondelok až piatok od 7.30 – 19.00 hod, prípadne do vyzbierania a v sobotu od 7.30-15.00 hod.

Advertisement
Hello GPT

Cena za kilogram jahôd je 2,60 eur. Aktuálne informácie o otvorených jahodoviskách, či o ich uzatvorení pre vyzbieranie, alebo z dôvodu počasia, nájdete na FB stránke spoločnosti Plantex a rovnako i na webe www.plantex.sk. Volať môžete na infolinky 033/7796322 a 0918802620.

POSTUP PRI SAMOZBERE

01 – Odváženie nádob

Advertisement
Hello GPT

Náš personál Vám odváži nádoby ktoré ste si priniesli na zber jahôd. Dostanete lístok, ktorý je potrebné si odložiť. Nádoby Vám vážime preto, aby sme Vám ich váhu mohli odrátať a platíte len za to, čo si nazbierate. Ak nemáte dostatok prázdnych nádob na jahody, môžete si ich zakúpiť u nás v pokladni.

02 – Zber jahôd

Advertisement
Hello GPT

Pridelíme Vám riadok, na ktorom si môžete nazbierať jahôdky. V pridelenom riadku stúpajte opatrne. Nešliapte na jahody a nezrelé plody. Zbierame iba zrelé jahody vyfarbené do červena. Pri zbere jahodu chytáme medzi palec a ukazovák a mierne ich pootočíme. Nehádžeme ich, ale opatrne a pozorne ukladáme do nádoby. Jahody, ktoré sú poškodené a už ste ich odtrhli dajte medzi riadok na slamu. Správajte sa prosím disciplinovane a nepreskakujte na iný riadok. Rešpektujte pokyny nášho personálu.

03 – Váženie jahôd

Advertisement
Hello GPT

Nazbierané jahôdky prinesiete na váhu k pokladni. Obsluhujúcemu personálu odovzdáte lístok s váhou prázdnych nádob. Odvážime Vám nazbierané jahody a odrátame váhu nádob. Vás vážiť nebudeme, čo ste zjedli neplatíte.

04 – Platba

Advertisement
Hello GPT

V pokladni zaplatíte za nazbierané jahody.

Jahodovisko Bučany

Jahodovisko Borovce

PR

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články