Connect with us

Novinky

Samozber jahôd v Plantexe odštartuje začiatkom júna

Published

on

Aj tento rok pripravujú v Plantexe samozber jahôd v Bučanoch a Borovciach. Začiatok predpokladá najväčší pestovateľ ovocia v okolí Piešťan koncom prvého júnového týždňa.

„V Bučanoch budú postupne dozrievať odrody Clery, Jolly, Arosa a Darselect. Na jahodovisku v Borovciach to bude Clery, Jolly, Elianny, Asia a Sonata,“ informujú zástupcovia firmy. O presnom dátume budú informovať na www.plantex.sk, na FB, ale i prostredníctvom inzercie.

Advertisement
Hello GPT

13245259_851937568271792_7066075987729630422_n

Postup pri samozbere:

1. Personál vám odváži nádoby ktoré ste si priniesli na zber jahôd. Dostanete lístok, ktorý je potrebné si odložiť. Nádoby vám vážime preto, aby sme vám ich váhu mohli odrátať a platíte len za to, čo si nazbierate. Ak nemáte dostatok prázdnych nádob na jahody, môžete si ich zakúpiť u nás v pokladni.

Advertisement
Hello GPT

IMG_1999_resize

2. Pridelíme vám riadok, na ktorom si môžete nazbierať jahôdky. V pridelenom riadku stúpajte opatrne, nezašlapujte prosím jahody a nezrelé plody. Zbierame iba zrelé jahody vyfarbené do červena. Pri zbere jahodu chytáme medzi palec a ukazovák a mierne ich pootočíme. Nehádžeme ich, ale ich opatrne a pozorne ukladáme do nádoby. Jahody, ktoré sú poškodené a už ste ich odtrhli dajte medzi riadok na slamu. Správajte sa prosím disciplinovane a nepreskakujte na iný riadok. Rešpektujte pokyny nášho personálu.

3. Nazbierané jahody prinesiete na váhu pri kasu. Je potrebné odovzdať obsluhujúcemu personálu lístok s váhou prázdnych nádob. Odvážime vám nazbierané jahody a odrátame váhu nádob. Vás vážiť nebudeme, čo ste zjedli neplatíte :-).

Advertisement
Hello GPT

4. V pokladni zaplatíte za nazbierané jahody. Okrem toho si môžete u nás kúpiť niečo na občerstvenie alebo využiť poukážky na zľavu.

PR

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články