Connect with us

Novinky

Samozber jahôd štartuje v Plantexe dnes

Published

on

Od dnes si môžete nazbierať jahody na poliach spoločnosti Plantex v Bučanoch i Borovciach. Otvorené je od 7:00 do 19:00 h a cena za kilogram jahôd, ktoré si sami oberiete je 2 €. Vďaka slnečnému počasiu a zrážkam sa začína o niečo skôr ako pestovatelia pôvodne predpokladali. V stredu 1.6. budú tiež otvorené obe zberové miesta.

13245259_851937568271792_7066075987729630422_n

V Bučanoch sú vysadené odrody Clery, Jolly, Arosa a Darselect. Na jahodovisku v Borovciach Clery, Jolly, Elianny, Asia a Sonata. Presné rozpisy zberov a informácie o tom kedy je otvorené, nájdete na www.plantex.sk i na FB stránke spoločnosti.

Advertisement
Hello GPT

Ak ste sa tento rok tešili na Jahodový deň, budete ho musieť oželieť. Spoločnosť informovala, že toto podujatie pre škody, ktoré spôsobili jarné mrazy, ruší.

Postup pri samozbere:

Advertisement
Hello GPT

1. Personál vám odváži nádoby ktoré ste si priniesli na zber jahôd. Dostanete lístok, ktorý je potrebné si odložiť. Nádoby vám vážime preto, aby sme vám ich váhu mohli odrátať a platíte len za to, čo si nazbierate. Ak nemáte dostatok prázdnych nádob na jahody, môžete si ich zakúpiť u nás v pokladni.

IMG_1999_resize

2. Pridelíme vám riadok, na ktorom si môžete nazbierať jahôdky. V pridelenom riadku stúpajte opatrne, nezašlapujte prosím jahody a nezrelé plody. Zbierame iba zrelé jahody vyfarbené do červena. Pri zbere jahodu chytáme medzi palec a ukazovák a mierne ich pootočíme. Nehádžeme ich, ale ich opatrne a pozorne ukladáme do nádoby. Jahody, ktoré sú poškodené a už ste ich odtrhli dajte medzi riadok na slamu. Správajte sa prosím disciplinovane a nepreskakujte na iný riadok. Rešpektujte pokyny nášho personálu.

Advertisement
Hello GPT

3. Nazbierané jahody prinesiete na váhu pri kasu. Je potrebné odovzdať obsluhujúcemu personálu lístok s váhou prázdnych nádob. Odvážime vám nazbierané jahody a odrátame váhu nádob. Vás vážiť nebudeme, čo ste zjedli neplatíte :-).

4. V pokladni zaplatíte za nazbierané jahody. Okrem toho si môžete u nás kúpiť niečo na občerstvenie alebo využiť poukážky na zľavu.

Advertisement
Hello GPT

PR

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články