Samozber jahôd štartuje v Plantexe dnes

Samozber jahôd štartuje v Plantexe dnes

31. mája 2016 Off Od PNky.sk

Od dnes si môžete nazbierať jahody na poliach spoločnosti Plantex v Bučanoch i Borovciach. Otvorené je od 7:00 do 19:00 h a cena za kilogram jahôd, ktoré si sami oberiete je 2 €. Vďaka slnečnému počasiu a zrážkam sa začína o niečo skôr ako pestovatelia pôvodne predpokladali. V stredu 1.6. budú tiež otvorené obe zberové miesta.

13245259_851937568271792_7066075987729630422_n

V Bučanoch sú vysadené odrody Clery, Jolly, Arosa a Darselect. Na jahodovisku v Borovciach Clery, Jolly, Elianny, Asia a Sonata. Presné rozpisy zberov a informácie o tom kedy je otvorené, nájdete na www.plantex.sk i na FB stránke spoločnosti.

Ak ste sa tento rok tešili na Jahodový deň, budete ho musieť oželieť. Spoločnosť informovala, že toto podujatie pre škody, ktoré spôsobili jarné mrazy, ruší.

Postup pri samozbere:

1. Personál vám odváži nádoby ktoré ste si priniesli na zber jahôd. Dostanete lístok, ktorý je potrebné si odložiť. Nádoby vám vážime preto, aby sme vám ich váhu mohli odrátať a platíte len za to, čo si nazbierate. Ak nemáte dostatok prázdnych nádob na jahody, môžete si ich zakúpiť u nás v pokladni.

IMG_1999_resize

2. Pridelíme vám riadok, na ktorom si môžete nazbierať jahôdky. V pridelenom riadku stúpajte opatrne, nezašlapujte prosím jahody a nezrelé plody. Zbierame iba zrelé jahody vyfarbené do červena. Pri zbere jahodu chytáme medzi palec a ukazovák a mierne ich pootočíme. Nehádžeme ich, ale ich opatrne a pozorne ukladáme do nádoby. Jahody, ktoré sú poškodené a už ste ich odtrhli dajte medzi riadok na slamu. Správajte sa prosím disciplinovane a nepreskakujte na iný riadok. Rešpektujte pokyny nášho personálu.

3. Nazbierané jahody prinesiete na váhu pri kasu. Je potrebné odovzdať obsluhujúcemu personálu lístok s váhou prázdnych nádob. Odvážime vám nazbierané jahody a odrátame váhu nádob. Vás vážiť nebudeme, čo ste zjedli neplatíte :-).

4. V pokladni zaplatíte za nazbierané jahody. Okrem toho si môžete u nás kúpiť niečo na občerstvenie alebo využiť poukážky na zľavu.

PR