Jeseň sa v okolí Piešťan už roky nesie v znamení lovu pstruhov. Hoci nie sme Liptov a nemáme tu žiadne horské rieky a potoky, predsa na okolí nie je núdza o lov pstruha. V okolí Piešťan a Vrbového totiž funguje veľmi živá a úspešná komunita pretekárov a vďaka ich aktivitám si na svoje prídu aj všetci rekreační rybári. 

Keď sa totiž nechcelo prísť nám za pstruhmi, museli prísť oni. Už od tohto víkendu totiž na okolí začínajú pstruhové preteky a rybníky v Pobedime a vo Veľkom Orvišti budú plné pstruhov dúhových. Ak si chcete prísť po pretekoch zachytať na rybníku v Pobedime, nie je nič jednoduchšie. Zastavte sa v Rybárskych potrebách Slávia v centre mesta, alebo v Rybárstve na Vŕšku, kde sa dá veľmi pohodlne zaparkovať a môžete si za 10€ kúpiť hosťovačku a ísť loviť. Hosťovacie povolenie si môžete zakúpiť aj bez rybárskeho lístka.

Ak uprednostňujete zväzové vody a nechcete si kupovať hosťovačku, nie je to žiadny problém. 19. októbra sú pstruhové preteky vo Vrbovom na Čerenci a 26. októbra na Dlhých Kusoch v Hornej Strede. Po pretekoch môžete na týchto vodách v prípade, že máte platný rybársky lístok normálne loviť a pstruha si privlastniť.

Ako na to?

Najúspešnejšie spôsoby lovu pstruha na väčších vodných nádržiach sú prívlač, čiže lov na umelé nástrahy, ako sú plandavky, či gumené imitácie rôznych lariev a lov na plavák, sbiro, či feeder. Určite vám odporúčame nesedieť tieto pekné jesenné dni doma a vyraziť aspoň na jeden deň k vode.

Toto chytanie nie je náročné na výbavu a ak potrebujete dokúpiť pár drobností ako sú cesto na lov pstruha, obyčajné červíky, alebo pár plandaviek zastavte sa v centre mesta v Rybárskych potrebách Slávia, alebo v Rybárstve na Vŕšku (bývalá krčma Vŕšok), kde pohodlne zaparkujete. Ak ste pstruhov ešte nikdy nelovili a potrebujete poradiť na Vŕšku aj v Slávii vám  radi poradia.

Niekoľko tipov na záver:

Pstruh dúhový je pri svojom chove kŕmený pstruhovýmu granulami, ak ho chcete dostať na lovné miesto môžete ich tam nastrielať prakom.

Ak sa vám nechce riešiť, či máte živé červíky na lov pstruha kúpte si pstruhové cesto, spravte z neho guľôčku, napichnite ju na háčik a máte jednu z najúčinnejších nástrah na pstruha aké existuje. Odporúčame originál od firmy „Berkley“.

Ak trávite čas pri vode aktívne, kúpte si pár gumených nástrah, alebo plandaviek na pstruhov, prejdite sa s udicou pri vode a skúste šťastie na prívlač.

Všetky tieto drobnosti nájdete v centre mesta v rybárskych potrebách Slávia Piešťany aj v Rybárstve na Vŕšku v Starých Piešťanoch.

PR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972