Pokazilo sa Vám turbodúchadlo alebo plánujete ho onedlho vymieňať? Poradíme Vám pri výbere turbodúchadla a povieme si viac informácií o originálnych a repasovaných turbách. Turbo patrí medzi najčastejšie menenú súčiastku v automobile nakoľko je na ňu vyvíjaný veľký tlak.

Repasované turbo

Oprava turba / repas turba je najpoužívanejšia varianta pri výmene turbodúchadla. Ide o najlepšiu variantu v pomere cena a výkon. Ak by ste kupovali originálne turbo tak cena úplne nového turbodúchadla je väčšinou niekoľkonásobne vyššia ako repasovaného. Preto väčšina ľudí siaha práve po repase.

Najdôležitejšia vec pri repasovanom turbe je výber správnej firmy na repas. Cena by nemala byť ten najdôležitejší faktor. Ak si vyberiete nesprávnu firmu a repas nebude mať dostatočnú kvalitu, môže sa vám takýto repas nepríjemne preplatiť. Poškodí Vám ďalšie časti motora a budete znova musieť dať zrepasovať celé turbo. Radšej si zaplaťte pár desiatok EUR na viac a zakúpte si repasované turbodúchadlo u firmy, ktorej dostanete záruku 2 roky. Pri problémoch dostanete nové turbo a nebudete musieť vyhadzovať peniaze za ďalší repas. Turbo Vám vydrží ďalšie desaťtisíce kilometrov.

Originálne turbo

Je to záruka kvality, garancie a spoľahlivosti. Turbodúchadlo priamo od výrobcu, ktorý vyrába turbodúchadlá pre všetky nové automobily. Nejedná sa o žiadne repasované časti a podobne. Všetko je úplne novo vyrobené na továrenských strojoch a skontrolované na továrenských hodnotách. Na originálne turbo máte záruku 2 roky, čo je ďalší dôležitý faktor. Pri problémoch s turbom alebo reklamácií vám pomôže priamo výrobca.

Originálne turbodúchadlá kupujú hlavne firmy a koncoví zákazníci, ktorí si za kvalitu radšej priplatia. Chcú na svojich autách najazdiť pár stoviek tisíc kilometrov. Často sa nakupujúci originálnych turb stávajú aj nespokojní zákazníci, ktorí mali predtým repasované turbo a za chvíľu sa im pokazilo.

Pozor na originálne turbá

Overte si pred kúpu či sa naozaj jedná o originálne turbo. Niekedy je náročné rozoznať originálne turbo od repasovaného. Niektorí podvodníci sa snažia predávať repasované turba ako originálne a zarobiť na tom niekoľkonásobne viac. Dávajte si pozor!
PR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972