Connect with us

PR Články

Repasované alebo originálne turbodúchadlo?

Published

on

Pokazilo sa Vám turbodúchadlo alebo plánujete ho onedlho vymieňať? Poradíme Vám pri výbere turbodúchadla a povieme si viac informácií o originálnych a repasovaných turbách. Turbo patrí medzi najčastejšie menenú súčiastku v automobile nakoľko je na ňu vyvíjaný veľký tlak.

Repasované turbo

Oprava turba / repas turba je najpoužívanejšia varianta pri výmene turbodúchadla. Ide o najlepšiu variantu v pomere cena a výkon. Ak by ste kupovali originálne turbo tak cena úplne nového turbodúchadla je väčšinou niekoľkonásobne vyššia ako repasovaného. Preto väčšina ľudí siaha práve po repase.

Najdôležitejšia vec pri repasovanom turbe je výber správnej firmy na repas. Cena by nemala byť ten najdôležitejší faktor. Ak si vyberiete nesprávnu firmu a repas nebude mať dostatočnú kvalitu, môže sa vám takýto repas nepríjemne preplatiť. Poškodí Vám ďalšie časti motora a budete znova musieť dať zrepasovať celé turbo. Radšej si zaplaťte pár desiatok EUR na viac a zakúpte si repasované turbodúchadlo u firmy, ktorej dostanete záruku 2 roky. Pri problémoch dostanete nové turbo a nebudete musieť vyhadzovať peniaze za ďalší repas. Turbo Vám vydrží ďalšie desaťtisíce kilometrov.

Originálne turbo

Je to záruka kvality, garancie a spoľahlivosti. Turbodúchadlo priamo od výrobcu, ktorý vyrába turbodúchadlá pre všetky nové automobily. Nejedná sa o žiadne repasované časti a podobne. Všetko je úplne novo vyrobené na továrenských strojoch a skontrolované na továrenských hodnotách. Na originálne turbo máte záruku 2 roky, čo je ďalší dôležitý faktor. Pri problémoch s turbom alebo reklamácií vám pomôže priamo výrobca.

Originálne turbodúchadlá kupujú hlavne firmy a koncoví zákazníci, ktorí si za kvalitu radšej priplatia. Chcú na svojich autách najazdiť pár stoviek tisíc kilometrov. Často sa nakupujúci originálnych turb stávajú aj nespokojní zákazníci, ktorí mali predtým repasované turbo a za chvíľu sa im pokazilo.

Pozor na originálne turbá

Overte si pred kúpu či sa naozaj jedná o originálne turbo. Niekedy je náročné rozoznať originálne turbo od repasovaného. Niektorí podvodníci sa snažia predávať repasované turba ako originálne a zarobiť na tom niekoľkonásobne viac. Dávajte si pozor!
PR

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články