Connect with us

PR Články

Recept: Držková polievka podľa Chlapcov na panvici

Published

on

Predstavujeme vám prvý z receptov, ktorý pre všetkých milovníkov klasickej kuchyne a zároveň gurmánov, prinášajú Chlapci na panvici. Dnes pôjde o regionálnu verziu držkovej polievky, ktorá je podľa nich naozajstnou delikatesou a dozviete sa i čo to z jej histórie. Dobrú chuť!

IMG_0831

Držková polievka

Pre držkovú polievku je typické, že ju buď milujete alebo nenávidíte. Tí, ktorí ju nenávidia pre jej zloženie ju však pravdepodobne nikdy neochutnali, pretože v skutočnosti dobrá držková polievka je naozajstná delikatesa. Patrí medzi tradičné uhorské recepty, avšak vyvárať držky začali už Frankovia a odtiaľ sa tento spôsob prípravy dostáva do rakúsko-uhorských krajín. V našej krajine je to typická hustá tzv. „staničná“ polievka, ktorá sa pripravuje na viacero spôsobov. My Vám dnes prinášame recept typický pre náš región, kde sa držková polievka pripravuje s paprikou a postup prípravy je podobný ako u gulášu.

Čo budeme potrebovať na 10 porcií

V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či chcete držky vyvárať alebo kúpiť už vyvarené. Jednoduchšia je druhá varianta, ale my si dáme challenge a skúsime si ich vyvariť.

Na 10 porcií budeme potrebovať:

– 2,5 l vody

– 500 – 600g držiek

– 100 g koreňovej zeleniny

– bylinky

– 50 g bravčovej masti

– 2 cibule

– sladkú papriku

– 50 g hladkej múky

– cesnak

– majoránku

– korenie

– soľ

 

Držky treba vyvárať v celku spolu s koreňovou zeleninou a bylinkami cca 45 – 60 min. (Neodporúčame to robiť v byte, tam si kúpte radšej vyvarené. Prečo, to spoznáte sami.) Nakrájané držky necháme vychladnúť a pripravíme si základ na polievku. Na bravčovej masti orestujeme cibuľu do zlatista. Pridáme hladkú múku, vytvoríme kvalitnú „zásmažku“, neskôr pridáme sladkú papriku a kmín a zalejeme hovädzím vývarom. Ak nemáte hovädzí, môže byť aj iný. Posolíme podľa toho, ako slaný bol vývar. Pridáme čierne korenie, majoránku a nasekaný cesnak. Všetko prevaríme a nakoniec pridáme držky.

Ak sa Vám na prvý krát držková podľa nášho receptu nepodarí, nezúfajte a príďte ochutnať tú našu – vždy v piatok a v sobotu do pivárne Starý Bufet v kempe v areáli Campingu Pullmann na Banke.

A nabudúce si spolu pripravíme ďalšiu domácu delikatesu – pečený bôčik so zemiakovou kašou.

Tím Chlapcov Na Panvici

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články