Dnes žijeme vo svete plnom toxických látok. Každý deň sme vystavení chemikáliám v jedlách, ktoré denne konzumujeme, vo vode, ktorú pijeme ako i znečistenému vzduchu, ktorý denne dýchame.

Ťažké kovy i jedovatá ortuť sa dostávajú do organizmov a sú ďalším zdrojom toxicity. Veľké množstvo toxických látok môže negatívne ovplyvniť naše telo, čo spolu s nezdravými návykmi, ako nedostatok pohybu, či nedostatok spánku, ale tiež spolu s nezdravou výživou môže mať za následok zdravotné a psychické problémy. Keď je naše telo presýtené toxickými látkami, je najvyšší čas začať s detoxikačným programom.

V súčasnosti má veľmi veľa ľudí alergiu na rôzne chemické látky, zvieracie a rastlinné alergény, potraviny… Mnohí alergici, ale nevedia, že pravidelné saunové procedúry sú vynikajúcim a efektívnym liekom proti alergiám všetkého druhu.

Sauna je ideálny prostriedok pre detoxikáciu

Saunovanie je vlastne striedanie pobytu osôb v horúcom prostredí, pri ktorom sa naše telo zohreje a začne sa intenzívne potiť a následné ochladzovanie v chladnej vode (sprcha, bazén), prípadne na studenom vzduchu vonku. Pri potení sa z tela vylučujú toxické látky a dochádza k dokonalému prekrveniu pokožky i svalstva. Okrem iného sa do pohybu dajú hormóny, čím dochádza k uvoľneniu, zmierneniu bolestí svalstva a kĺbov a prečisťuje sa dýchanie.

Po prudkom schladení sa upokojuje mierne zvýšená srdcová činnosť, prehlbuje sa dýchanie a neraz ustúpia i migrénne bolesti hlavy. Človek sa zbavuje pocitu stiesnenosti, stresu a ľahšie zaspí. Saunovanie podporuje aj tvorbu protilátok a obranyschopnosť organizmu.

U jedincov, ktorí sa pravidelne oddávajú tomuto obradu, bol zaznamenaný nižší výskyt ochorení dýchacích ciest, najmä chrípky. Blahodarný vplyv sauny sa prejavuje aj v rámci prevencie reumatických ochorení, infarktu miokardu, zažívacích porúch a rôznych neuróz. V podobných súvislostiach možno hovoriť i o predchádzaní rôznym alergickým prejavom.

Saunovanie uvoľňuje telo i dušu, nervové napätie, prináša psychickú a fyzickú relaxáciu a prispieva k regenerácií síl. Sauny skutočne dokážu uviesť telo i dušu do harmonického a rovnovážneho stavu. Sauna je vraj prameňom mladosti, pomáha posilňovať krvný obeh, skvalitňovať činnosť srdca a oživuje pleť.

Frekvencia saunovania

Ak je medzi jednotlivými turnusmi zachovaný interval max. jeden až dva týždne ide o ozajstné saunovanie. Dlhšie časové intervaly predstavujú formu nepravidelného saunovania a prakticky sa vždy začína odznova. Rozohriatie organizmu horúcim vzduchom je ideálnou prípravou najmä pred masážou svalstva.

PR Heinola Sauna Centrum

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972