Connect with us

Reklama

Počuli ste už o nafukovacej autosedačke?

Published

on

Povinnosť voziť deti v autosedačke nie nič nové. Rodičia – vodiči však často riešia problém, ako dostatočný počet autosedačiek do auta vôbec dostať, kam ich odložiť, ak potrebujú na zadných sedadlách odviezť dospelých, alebo čo robiť ak deti vozia len občas. Riešením je nafukovacia autosedačka. O jej výhodách a nevýhodách porozprával Ing. Patrik Marák z eshopu www.autovybava.sk. Keďže sa blíži zimné obdobie, spomenul aj niekoľko drobností, ktoré môžu byť vodičom osožné.

[singlepic id=6331 w=320 h=240 float=left]Prvá vec, ktorá určite všetkým napadne pri vyslovení spojenia nafukovacia autosedačka je, či zodpovedá tento výrobok štandardom bezpečnosti. „O tento vynález sa postarali naši českí susedia, ktorí ju vymysleli, navrhli a vďaka firme Gumotex aj zrealizovali. Nejde teda o výrobok z Číny s pochybným a ťažko identifikovateľným výrobcom, ale o známeho výrobcu, ktorý sa podobnými vecami zaoberá už niekoľko desiatok rokov. Navyše autosedačka prešla nárazovými testami Dekry a získala aj európsku homologizáciu, s ktorou môžete jazdiť v podstate všade. Nafukovacia autosedačka je určená pre väčšie deti, spadajúce do hmotnostnej kategórie II (asi 3-7rokov) a III (od 6 rokov) – čo odpovedá 15 až 36 kilovým malým cestujúcim,“ hovorí Patrik Marák. Autosedačka je balená v praktickom [singlepic id=6332 w=320 h=240 float=right]plastovom opakovane použiteľnom obale, ktorý zaberá len o niečo viac miesta, než bezpečnostná reflexná vesta. To je jej prvou obrovskou výhodou. V aute nezavadzia, váži len 0,8 kg a je ideálnym doplnkom pre taxikárov alebo rodičov, ktorí idú na dovolenku lietadlom a chcú si v cieľovej destinácii požičať auto. Alebo ju jednoducho môžete voziť so sebou pre prípad, že vaše dieťa by si zo školy chcelo zobrať na návštevu spolužiaka, prípadne v aute vozíte deti len občas a klasická autosedačka by vám väčšinu času zbytočne zavadzala. „Nafúknutie sedačky trvá dospelému človeku asi 30 sekúnd. Jednoduchosť spočíva v tom, že pri fúkaní do plniaceho ventilu, nachádzajúceho sa na zadnej strane sedačky vpravo hore, nepociťujete prakticky žiaden odpor. Akonáhle ho pocítite, začne vzduch unikať z pretlakového ventilu, umiestneného na pravom boku sedáku. To je znak, že je dostatočne nafúknutá, prepúšťací ventil sa automaticky uzavrie a na plniaci stačí nasadiť čiapočku. Vyfúknutie je podobne jednoduché. Inštalácia do auta je taktiež bezproblémová. Navyše zozadu je na sedačke v plastovom puzdre pripnutý názorný štvorkrokový čisto grafický návod, doplnený brožúrkou s detailným popisom, takže to zvládne skutočne každý,“ uisťuje P. Marák. Nie je práve najlacnejšia, no máte istotu, že bola dôkladne otestovaná a je bezpečná. Neoceniteľnou výhodou je jej maximálna skladnosť a nenáročnosť na miesto v prípade, ak sa prepravuje v nenafúknutom stave.

[singlepic id=6330 w=320 h=240 float=left]Patrik Marák odporúča tiež autodoplnky, ktoré určite oceníte v blížiacom sa zimnom období. Veľa snehu a vody dokáže znepríjemniť život, pokiaľ vám roztopený sneh doslova preteká medzi nohy, a následne popod textilnú alebo gumenú rohož. Tam zvyčajne už býva izolačný materiál – kobercové čalúnenie, ktoré je potrebné časom tepovať a čistiť, čo je náročné na čas aj peniaze. Riešením sú gumové autorohože so zvýšeným okrajom. Novinkou v sortimente firmy Rezaw Plast sú gumené vaničky so zvýšeným okrajom do interiéru vozidla. Tento nový výrobok bezpečne zachytí všetky nečistoty aj vodu z topiaceho sa [singlepic id=6333 w=320 h=240 float=right]snehu. Vaničky sú tvarované do jednotlivých typov vozidiel. „Vodiči by určite mali mať v aute aj skladaciu lopatku. Lopatka, ktorú ponúkame je celokovová a zabalená v praktickom vrecku. Ak sa chystáte na lyžovačku určite využijete aj praktickú vaničku do kufra. Vanička je vhodná aj pre rybárov, poľovníkov… Je ľahko umývateľná a prispôsobená pre štandardnú údržbu pomocou bežných čistiacich prostriedkov,“ dodáva Patrik Marák.

Autor: pr

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články