Connect with us

Novinky

Piešťanské realitné kancelárie sú silné aj vďaka ZRKS

Published

on

Združenie realitných kancelárií na Slovensku rastie. Aktuálne má viac ako 130 členov a je tak druhou najväčšou asociáciou na realitnom trhu. Jednou zo zakladajúcich realitných kancelárií ZRKS je aj známa piešťanská realitka AB Contact.

Som rád, že sa stretávame, inšpirujeme sa, spoznávame nových kolegov a vymieňame si skúsenosti,“ opísal majiteľ Andrej Bartovic. Za najväčšiu devízu združenia považuje spoločný realitný portál www.ZoznamRealit.Sk – ten je teda ako jediný realitný portál na Slovensku vlastnený realitnými kanceláriami.

Návštevnosť portálu ZoznamRealit.Sk za posledné dva roky rapídne stúpla. Kým v roku 2016 sa počet návštevníkov pohyboval na úrovni 900-tisíc, v roku 2018 sme už zaznamenali takmer 1,8 milióna návštev. „Tieto výsledky svedčia o tom, že združenie aj portál je dobre nastavený a čísla majú stúpajúcu tendenciu. Komerčné portály pravidelne zdvíhajú ceny, čo dvíha tlak aj majiteľom realitných kancelárií. Poplatok na našom portáli je pre člena ZRKS iba 180 eur ročne za neobmedzený počet inzerátov,“ uviedol prevádzkovateľ portálu Marek Šubrt. Ako výhodu tiež spomenul, že inzerovať na ZoznamRealit.Sk môžu iba realitné kancelárie, nie je tam priestor pre občiansku inzerciu.

Tú má združenie podchytenú cez Realitný skener a cez náborový formulár na stránke.
ZRKS poskytuje svojim členom aj Co-Broke – službu na spoločné obchody a spoluprácu, ktoré môžu využívať realitné kancelárie v rámci celého Slovenska, ale aj na lokálnom trhu.

ZRKS je pečaťou kvality

Ďalšou piešťanskou realitkou, ktorá si členstvo pochvaľuje je All4Life, ktorá sa k ZRKS dostala tak, že začala používať softvér backOFFICE. „O softwéri backOFFICE sme sa dozvedeli od Andreja Bartovica a presvedčilo nás stretnutie na realitnej konferencii v Bratislave. My sme ho už odporúčali ďalším trom používateľom,“ povedal Martin Haring z realitnej kancelárie All 4 Life, ktorý neváhal a vstúpil aj do združenia ZRKS. „Sme radi, že môžeme byť členmi niečoho zmysluplného, čo dáva logiku. Síce sme každý sám za seba, ale ako celok a združenie máme väčšie páky a sme silnejší. Zároveň je to pre nás ako realitnú kanceláriu aj pečať kvality,“ dodal M. Haring.

Združenie vyhotovilo pre svojich členov viaceré vzorové zmluvy na predaj nehnuteľnosti. Skúsenosti maklérov hovoria, že klienti sú ochotnejší podpísať sprostredkovateľskú zmluvu ZRKS ako zmluvu realitnej kancelárie, lebo cítia istotu, že ak by mali náhodou nejaký problém, majú sa na koho obrátiť. Aj preto je zlatá pečať Overeného člena ZRKS magnetom pre klientov a demonštruje férový prístup a dodržiavanie pravidiel na realitnom trhu.


Zdroj: Združenie realitných kancelárií Slovenska  Foto Andrej Klimek

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články