V ovocných sadoch neďaleko Piešťan začína samozber broskýň odrody Redhaven. Záujemcovia si tiež môžu rezervovať väčšie množstvo sliviek na kvas.

Plantex otvorí samozber broskýň v piatok 31. júla 2020. Odroda Redhaven je vhodná na zaváranie, ale jej čerstvé plody sú tiež skvelým osviežením počas horúcich letných dní. Broskyne sú pritom plné vitamínov a ďalších látok – betakarotén je dobrý pre zrak, vitamín C posilňuje imunitu, fosfor a vápnik pomáhajú pri posilňovaní kostí a zubov.

Samozber broskýň tento rok prebieha na základe vstupeniek, ktoré sú v predaji v Záhradnom centre vo Veselom alebo cez e-shop. Vďaka tomu dokáže Plantex zabezpečiť dostatok zrelých plodov vhodných na okamžitú konzumáciu, ale aj na zaváranie.

Za akciovú cenu sú v týchto dňoch v Plantexe k dispozícii aj slivky na kvas. Väčšie množstvo je možné rezervovať si na telefónnom čísle +421 918 660 613 alebo e-mailom skladovocia@plantex.sk.

Slivky sú plné železa a antioxidantov. Majú priaznivé účinky pri liečení zápchy, ale pomáhajú aj pri nadváhe. Organizmus totiž zbavujú nadmerného množstva tuku. Zároveň dokážu utíšiť pocit hladu a nepatria medzi druhy ovocia so zvýšeným obsahom kalórií. Až z dvoch tretín sú totiž tvorené vodou.

PR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972