Connect with us

Novinky

Oslávte rok NA MOSTE a nakúpte za polovicu

Published

on

Obchodné priestory najdlhšieho krytého mosta na Slovensku pred rokom oživila nová predajňa NA MOSTE. Priestor prešiel vkusnými úpravami interiéru, za ktorými sa skrýva nielen investovaná energia, čas a financie, ale hlavne snaha dodať mu dôstojnú podobu. V novej predajni si za dvanásť mesiacov nakúpili stovky zákazníkov zaujímavé módne oblečenie, ale aj produkty ľudových umeleckých remesiel, pričom ich kúpou podporili slovenských výrobcov. Pri príležitosti prvého výročia od otvorenia prevádzky budete mať od soboty 24. marca až do konca veľkonočných sviatkov možnosť zakúpiť vybraný tovar s 50% zľavami.

„Myšlienka otvoriť predajňu NA MOSTE sa zrodila pri prechádzke po Kolonádovom moste a pri pohľade na stav v akom sa nachádza táto dominanta Piešťan. Snažili sme sa priestor vylepšiť s nemalou finančnou investíciou, pozdvihnúť, dať tejto krásnej kolonáde nad Váhom to, čo si zaslúži. Povzbudzovala ma pri tom myšlienka na to, aké výnimočné sú Piešťany popri ostatných mestách Slovenska. Ako povedal slovenský spisovateľ Dušan Dušek “Vyrastať v Piešťanoch je šťastie“,“ spomína na motiváciu k  otvoreniu predajne majiteľka Mgr. Petra Dzíbelová.

Neodmysliteľnou súčasťou obchodných priestorov NA MOSTE je história kúpeľov, ktorá ponúka pohľad do minulosti v starých pohľadniciach so stručnou charakteristikou a s prekladom do nemeckého i anglického jazyka. Čestné miesto na nich má Ľudovít Winter, výnimočný človek, ktorý venoval budovaniu kúpeľov a nášho mesta celý svoj život. Jeho odkaz je dôležitý nielen pre nás, ale aj pre nadchádzajúce generácie obyvateľov a návštevníkov Piešťan.

„Hlavnou myšlienkou predajne NA MOSTE je priniesť na most slovenské výrobky, pričom nejde len o textílie, ale i výrobky slovenských remesiel ako keramika, rezbárstvo, kováčstvo, výrobky z kože, z ktorých máme v ponuke krásne originály hlavne pre pánov a rôzne ručne maľované textílie a výrobky z modrotlače. V našej predajni však nájdu potešenie najmä dámy, pre ktoré ponúkame exkluzívne oblečenie predovšetkým od domácich výrobcov. Bolo pre nás dôležité opäť priniesť slovenskú dámsku konfekciu na náš trh. Za uplynulý rok sme si vytvorili stálu klientelu, ktorá sa k nám veľmi rada vracia, dámy u nás nájdu vždy kvalitné oblečenie za rozumné ceny,“ hovorí Mgr. P. Dzíbelová. Prioritou je majiteľky je taktiež priniesť oblečenie pre moletky, takže NA MOSTE nájdete kompletnú ponuku oblečenia vo veľkosti od 52 do 60, čo zákazníčky veľmi oceňujú.

Obchod NA MOSTE pomáha

„Po celý čas prevádzky spolupracujeme s Balneologickým múzeom Imricha Wintera, podporujeme návštevnosť a predaj publikácii vydaných múzeom, v ktorých si každý milovník histórie Piešťan a kúpeľníctva príde na svoje. Začiatkom leta sme oslovili Detský domov Piešťany s ponukou predaja výrobkov návštevníkom nášho obchodu a tešíme sa, že kúpou výrobkov, do ktorých dali deti kúsok svojej duše ich podporia nielen kúpeľní hostia ale aj dobrosrdeční Piešťanci,“ popisuje ďalšie aktivity P. Dzíbelová.

V tomto období má tiež rozpracovanú spoluprácu s občianskym združením Aksen – aktívny senior a taktiež by na NA MOSTE radi podali pomocnú ruku aj n.o. Alzheimercentrum.

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články