Connect with us

Novinky

Oslávte Národný týždeň manželstva – môžete získať zaujímavé zľavy, ale pripravený je aj duchovný program

Published

on

Národný týždeň manželstva bude tento rok prebiehať od 10. do 16. februára v týždni osláv sv. Valentína. Je to týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorej cieľom je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý je potrebné rozvíjať. Témou  jedenásteho ročníka na Slovensku je Príbeh nášho manželstva.

Celosvetová kampaň The Marriage Week, ktorej je NTM súčasťou,  prebieha už od roku 1997. Prvý raz sa uskutočnila v Anglicku v sídle vlády spolu s vtedajším premiérom Johnom Majorom a jeho manželkou Normou. O rok neskôr otvárali podujatie vo svojom úrade nový predseda vlády Tony Blair a jeho manželka Cherie. V nasledujúcich rokoch sa kampaň rozšírila za hranice Anglicka a dnes je do nej zapojených takmer 30 krajín sveta.
Národný týždeň manželstva sa na Slovensko dostal v roku 2010.

V rámci Národného týždňa manželstva pre vás v pobočke Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch pripravili viacero zaujímavých aktivít a ponúk.

Ako manželia môžete získať zaujímavé akcie a zľavy:

Záhradné centrum Charvát poskytne 10% zľavu pri nákupe rezaných kvetov / kvetinových boxov každému zákazníkovi, ktorý sa pri pokladni preukáže  1. obrúčkou alebo 2. fotografiou so svojou manželkou, alebo priateľkou (stačí foto v telefóne).

Kaviareň Kľú-chik na Kollárovej ulici č. 12 (vchod z Kukučínovej) – ponúka v tomto týždni pre každý manželský pár, ktorý sa preukáže svadobnou fotografiou, k bežnému účtu pohár Prosecca Hamšík D.O.C. na účet podniku.

Reštaurácia Kompas má pre manželov zľavu 10% na denné menu – počas celého týždňa (preukážete sa obrúčkami, alebo svadobnou fotografiou). Ďalej ponúka pre páry zľavu 10% na Valentínske menu – 14.2.2020 od 17:30 hod (rezerváciu je nutné urobiť do 13.2.2020) Cena pred zľavou je 25€ / 2 osoby.
V cene je: prípitok Cinzáno, predjedlo: Šunková rolka s mandľovým syrom, bagetka, hl. jedlo: Špikované kuracie prsia so slivkou, slivková omáčka, 1/2 ryža, 1/2 americké zemiaky, dezert.

Kadernícky salón Martina, Pod Párovcami 5159 (vedľa predajne Paráda pri evanj. kostole) ponúka akciu pre manželov, ktorí prídu spolu – úprava účesu manžela bude zadarmo (1+1 zadarmo).

Duchovné a vzdelávacie aktivity:

– 11.2.2020 o 18:40 – poklona pred sv. oltárnou v kostole sv. Štefana venovaná téme manželstva

– 12.2.2020 o 19:00 – prednáška Mgr.Lucie Drábikovej,PhD – Slepé uličky v manželstve, ktorá bude v pastoračnom centre pri kostole sv. Cyrila a Metóda

– 15.2.2020 o 19:00 premietanie filmu pre manželov na I. stupni CSŠ.

TS CPPR

 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články