Connect with us

Reklama

Orientácia na prax v cestovnom ruchu, medzinárodné prostredie a dôraz na kúpeľníctvo

Published

on

Práve vzdelanie v oblasti turizmu prepojené s praxou, prispôsobovanie sa medzinárodným trendom a dôraz na kúpeľníctvo je perspektívou pre našu krajinu. Zaznelo to na Dni otvorených dverí Fakulty cestovného ruchu Vysokej školy Goethe Uni Bratislava, ktorý sa uskutočnil 11. decembra v Piešťanoch.

[singlepic id=49668 w= h= float=center]

„Ak sa pozrieme na to, ktorý turista má najviac peňazí, zistíme, že to nie je Američan, ale Nemec. Ten minie niekoľkonásobne viac, ako iní návštevníci,“ vysvetlil uchádzačom o štúdium Peter Slivka, z jedinej slovenskej vysokej školy, kde je súčasťou odboru cestovného ruchu aj kúpeľníctvo

„Keby sme si preštudovali stratégiu rozvoja cestovného ruchu, materiál Vlády SR, dočítali by sme sa, že jednou zo slabín cestovného ruchu je odborná príprava, a že dôraz sa v budúcnosti bude klásť na kúpeľníctvo,“ pokračoval Peter Slivka.

V jednej z prednáškových miestností historickej budovy na pešej zóne, kde Fakulta cestovného ruchu sídli, sedeli gymnazisti a žiaci stredných odborných škôl (SOŠ obchodu a služieb v Piešťanoch a SOŠ v Rakoviciach – odbor Manažment regionálneho cestovného ruchu). Prišli sa informovať o možnostiach štúdia.

„Mám záujem o externú formu, nakoľko by som hneď po maturite chcela v tejto oblasti aj pracovať a rozvíjať tak svoje skúsenosti,“ povedala jedna z nich. Práve štúdium na Fakulte cestovného ruchu Goethe Uni Bratislava je pre ňu zárukou, že okrem teoretických vedomostí získa aj znalosti priamo z praxe.

„Máme dôsledne vypracovaný plán spolupráce so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany, hotelom Kempinski River Park Bratislava, ale aj s Asociáciou historických hotelov Slovenska a ďalšími stavovskými organizáciami,“ uviedla riaditeľka fakulty Daniela Gloss. Zúčastnených ubezpečila, že štúdium je úzko previazané s možnosťami uplatniť nadobudnuté vedomosti v praxi, nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Veľkým úspechom je prax študentov v asociácii historických hoteloch Rakúska s názvom Schlosshotels und Herrenhäusern, ktorá sústreďuje 55 rakúskych hotelov.

Prítomní žiaci ocenili aj reprezentatívne priestory fakulty, ktorá sídli priamo v srdci Piešťan na Winterovej ulici. Výhodou je podľa ich slov aj dôraz na postupné štúdium odborných predmetov v nemčine, pretože práve to ich dokáže adekvátne pripraviť na ich budúcu profesiu.

 (pr)

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články