Connect with us

Novinky

Ochutnajte pivo priamo z tanku a nahliadnite do „zákulisia“ jeho výroby

Published

on

V Piešťanoch na Mlynskej 26 otvoril remeselný pivovar Simeon jedinečný degustačný showroom, kde si môžete rezervovať privátnu ochutnávku nepasterizovaných a nefiltrovaných lokálnych domácich pív priamo z tanku. Samozrejme s chuťovkami, ktoré chuť piva ešte umocnia. Ochutnávka je spojená s prehliadkou pivovaru s odborným výkladom, kde bude návštevník môcť vidieť proces výroby piva.

Pokiaľ ste zvedaví, ako sa pivo pripravuje a tiež ste ešte pivá z dielne Simeonu nemali možnosť ochutnať, je čas to teraz napraviť.

Pivovar SIMEON je na pivnej mape krátky čas, no ponúka stále novšie a nezvyčajné chute piva. Varí pivo bez konzervantov, plnej chuti a vône s korenistým zakončením.

Piešťanci, turisti, seniori, juniori, milovníci kvalitného piva, všetci ste srdečne vítaní. Rezervujte si svoju prehliadku s ochutnávkou pív.

A na aké konkrétne chute a vône sa môžete tešiť?

Okrem spodne kvasených pív plzeňského typu: Simeon 10° a Simeon 12° produkujú i vlastné originálne pivá a na svoje si prídu určite i fajnšmekri.

Najväčšej obľube z vrchne kvasený pív sa teší PÁV APA 13,5°, ktorý je jemným citrusovým osviežením so stálou penou, v ktorom cítiť chuť hrozna, melónu a manga.

Nemenej obľúbené a tiež každé vo svojej podstate jedinečné sú:

Simeon CZECH ALE 11˚ – Vrchne kvasené pivo vyrobené zo štyroch druhov sladu a českých chmeľov. Chmeľová vôňa s koncovkou horkej zrnkovej kávy a hrianky.

Simeon mild ALE 11,5˚- Módne svieže vrchne kvasené pivo s nižším obsahom alkoholu bledej jantárovej farby. Sladový úvod s jemným karamelom s kvetinovým nádychom.

Simeon APA 13˚– Vrchne kvasené, osviežujúca apa tmavej jantárovej farby s výraznou arómou citrusových plodov hlavne grapefruitu, liči a egreša.

Simeon Cream ALE 14˚– Vrchne kvasené, svieže pivo tmavej jantárovej farby s jemne krémovou stálou penou. Sladový úvod, citrusové tóny a lesné plody. Plnú chuť piva ukončuje krémový dojazd s vyváženou jemnou chuťou.

Simeon IPA 14,5° – Vrchne kvasené pivo s plnou chuťou, hustou penou s vôňou po pražených orieškoch a mandliach.

– Simeon IPA 15˚ – Vrchne kvasené pivo s hustou a stálou krémovou penou. Plná korenistá chuť a vôňa po muškátovom oriešku, škorici a borovici. Zmes chutí a vôní ukončuje stredne silná horká koncovka.

Majú pre vás NOVINKU, ktorou je Session IPA 9,5°. Výnimočne s nízkym obsahom alkoholu, no typickej chuti a vône IPY.

Pokiaľ máte záujem o degustáciu, je vás minimálne 5 osôb, milujete pravé tankové pivo, ste zvedaví na chuť pivného likéru, či nezvyčajných chuťových a vonných kombinácií, rezervujte si prehliadku spolu s ochutnávkou pív.

Rezervácia ochutnávky s prehliadkou pivovaru: obchod@simea.sk, 0905 979 954.

PR / Tatiana Angelovičová

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články