Vianočné oblátky sú neoddeliteľnou súčasťou blížiacich sa sviatkov. Bez nich si u nás sviatky ani nevieme predstaviť. Kedysi sa viac piekli doma, avšak táto tradícia postupom času vymizla. Teraz, vďaka šikovným ľuďom z piešťanskej firmy KOVO, môžete opäť zažiť jedinečnú atmosféru domáceho pečenia oblátok.

01Kúsok histórie…

Do 18. storočia piekli a roznášali vianočné oblátky kňazi. Neskôr táto úloha pripadla učiteľom. Pre každého obyvateľa bolo treba upiecť dve až tri oblátky, takže sa začínalo piecť už na Luciu. Do rodín ich roznášali žiaci v posledný predvianočný týždeň a pridali vinš, ktorým zvestovali príchod Vianoc. Dnešná doba hlási návrat k tradíciám a vôňa vianočných oblátok je určite jednou z nich.

ae05eeb49dea1fdee273353cd8a72b72-7ccdfde0b77dd0ff61aa2c9310a5f71dOblátkovač OB-1 je ručný elektrický prístroj na výrobu (pečenie) domácich oblátok s možnosťou pečenia dvoch malých okrúhlych oblátok (väčšinou slané), jednej oválnej oblátky (klasické vianočné), prípadne stáčanie do trubičiek. V prípade záujmu vedia v spoločnosti KOVO dodať oblátkovač aj s vlastným návrhom motívu na oblátke. Môže to byť logo firmy, erb, vlastná grafika. Zaujímavý vianočný darček to môžu pre svojich partnerov či hostí vyrobiť mestá, obce, farnosti, hotely, či kaviarne…

Hlavnými výhodami oblátkovača sú stabilná konštrukcia – celková hmotnosť zariadenia je 10,5kg, teplotná zotrvačnosť – masívne liatinové formy udržujú nastavenú teplotu pečúcich foriem (platní), termostat, mechanizmus nastavenia hrúbky oblátky – prostredníctvom troch skrutiek možno jednoducho a rýchlo zmeniť hrúbku oblátky (0,5 – 4 mm), či gumené protišmykové nožičky.

04

Viac sa dozviete na stránke www.oblatkovac.sk, kde si prístroj môžete tiež objednať.


PR

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972