Connect with us

Reklama

Obchodík so zdravou výživou a domácimi produktami Moja špajza

Published

on

Ahojte priatelia, som obchodík Moja špajza a vznikol som koncom marca tohto roku. Moja gazdiná Monika najprv chcela klasický obchod so zdravou výživou. Ale jedného rána sa zobudila a napadlo ju slovo „špajza“. Tak začala svoju myšlienku rozvíjať ďalej. Pozháňala starý kredenc, sporák a rôzne kuchynské náradie, ktoré určite používala aj vaša babka.

DSCN0783

Prečo by obchodík nemohol vyzerať ako špajza u babky? Okrem nákupu si zaspomínate na starú žehličku, na drevené sitko na halušky, či mlynček na kávu a hlinenú nádobu na bábovku.

Ale aby som nehovoril len o dekoráciách… Dôležitý je sortiment. Moja gazdiná sa snažila nájsť produkty vyrobené najmä na Slovensku a v Čechách. Aj keď u niektorých to nešlo – ťažko nájsť slovenského výrobcu ryžového mlieka, ak o nejakom viete, sem s ním :)

Na Slovensku a v Čechách je stále veľa výrobcov kvalitných produktov, len ich treba hľadať. Napr. pani Zitka z Martina vyrába neskutočné produkty v sklenených pohároch, ako sú rôzne hokkaido pomazánky s medvedím cesnakom, paprikové pomazánky, či špeciálne džemy, ako je slivková nutela s orechami. Sama si zeleninu dopestuje, sama nakrája, spracuje, vymýšľa recepty.

Nájdete tu BIO čajíky od pána z Púchova. Tie čajíky voňajú, chutia a ešte vám pomôžu na rôzne boliestky.

Určite ste počuli o špalde, pohánke, či bulgure. Tieto produkty nájdete v obchodíku. Môžete si z nich pripraviť chutné a zdravé jedlá.

A čo naši priatelia celiatici? Nezabudli sme na nich. V Mojej špajzi nájdete kukuričnú, či pohánkovú múku, zmesi na bezlepkový chlieb, pohánkové oblátky, cestoviny, ale aj sladké maškrty, ktoré vyrábajú v Liptovskom Hrádku priamo pod Kriváňom.

Pri džemíkoch sa moja gazdiná Monika naozaj vybúrila. Viete, je to jej srdcová záležitosť. Okrem tradičných jahodových, marhuľových, malinových, nájdete aj džem z muchovníka, či kombináciu hrušky s rakytníkom, a sladené sú len jablčným koncentrátom.

Možno poznáte firmu na Myjave. Vyrába veľké množstvo strukovín, múky, cestoviny, vločky, sušené jabĺčka, tyčinky… najradšej robia zo špaldovej múky.

Pani Fuljerová z Vrbového robí fantastické cestoviny a máme ju tu za rohom. Má v ponuke aj bezlekové – zemiakovo-ryžové a zemiakové.

No a okrem týchto dobrôt nájdete aj domáci medík, medovinu, ríbezľové víno, koreniny, oleje, bylinné sirupy, ovocné šťavy… a veľa, veľa iného. Tovar stále dopĺňame, najradšej taký, ktorý si zákazník sám vypýta. Preto ak máte tip na ďalší tovar, radi s gazdinou uvítame. Nájdeme a doplníme.

Ale dosť bolo rečí… príďte sa pozrieť. Sami posúdite, či sa podarilo vytvoriť atmosféru špajze, či starej kuchyne. Lebo moja gazdiná chcela spraviť viac než len obchod. Chcela spraviť prostredie, kde sa budete cítiť príjemne, kde si zaspomínate, kde sa prídete porozprávať o vydarených i nevydarených receptoch.

Moja gazdiná Monika je kuchár začiatočník. Viete, koľko krát rozvarila pohánku? Nevadí, skúša to ďalej :)

Obchod so zdravou výživou Moja špajza nájdete na na Ulici Pod Párovcami, pri evanjelickom kostole.

(PR)

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články