Connect with us

Reklama

Najlepšie sa počítačovým zručnostiam naučíte na kurze

Published

on

To nie je marketingová veta, ale konštatovanie, v ktorom sa zhodli účastníci kurzu základov práce s internetom už v polovici jeho  trvania.

Antre-AB-10.11.2014pn

Túto vzdelávaciu aktivitu usporiadala v Piešťanoch vzdelávacia agentúra Antre so školiteľkou Ing. Alenou Paľovou.  Do päťdňového októbrového kurzu sa prihlásili najmä dámy vo veku 60+. Jediným mužom v skupine bol Ján. „Notebook som si kúpil na podnet dcéry už pred rokom a pol. Skúšali ma zaučiť syn, dcéra, vnuk, no ich rýchlosti už v sedemdesiatke nestíham,“ priznáva. „Tak mi dcéra zaplatila k narodeninám tento kurz. Už po prvom dni  školenia som si doma na internete prehliadal články a všelijaké témy, ktoré ma zaujímajú. Je fantastické, keď vás učí niekto cudzí. Tu sa nám venujú tempom pre nás primeraným. Prišla so mnou aj moja 82 ročná sestra“.

Tou je pani Edita. Vraví, že najťažšie je začať. „Na všetko idem logicky, hľadám nové veci, Teraz si doma si skúšam, čo som sa naučila. Najviac sa teším, ako si budem mailovať s vnúčencami a krátiť si čas,“ vraví.

Pani Štefánia mala záujem vzdelávať sa už dávnejšie, no nemohla nájsť nijaký kurz, kde by učili úplné základy. „Chodila som sa pýtať do knižnice, či tam nebudú robiť kurz. Napokon som sa cez AB dozvedela o tejto možnosti. Môžeme byť radi, že sme sa sem dostali. Keď prídem domov, všetko si rýchlo porobím a dve hodiny si opakujem, čo sme sa naučili. Píšem si aj poznámky. Chcem si takto precvičovať mozog, lebo krížovky, to už poznáme a tu sa dá stále nájsť niečo nové.

Bývalá učiteľka Viera pochvaľuje trpezlivosť a systém, aký má lektorka. „Doma píšem na písacom stroji, počítačová klávesnica je iná, ale učím sa,“ usmieva sa. Keďže skupina nie je  veľká, môže sa lektorka vracať k témam, ktoré si účastníci potrebujú zopakovať viackrát. Ako napríklad pani Katarína , ktorá si priniesla tablet s iným operačným systémom a potrebovala individuálnejší prístup. „Keď som pracovala, počítač som nepoužívala. Ale všetci ma nahovárali, že to je dnes už nevyhnutnosť. S tabletom, ku ktorému už nedávajú ani manuál, to ide ťažšie, ale dá sa.“

Pani Zdenka na počítači kedysi pracovala, ale po štyroch rokoch pauzy si uvedomila, že ho potrebuje aj v súkromí. „Zmobilizovala som teda sily, preklenula nechuť k počítaču a teraz som na seba priam hrdá,“ vraví a prezrádza, že už si plánuje kúpiť notebook.

Text: Iveta Pospíšilová

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články