Connect with us

Novinky

MTBIKER centrum rastie a je stále väčším lákadlom

Published

on

Priaznivcom cyklistiky MTBIKER centrum zrejme netreba špeciálne predstavovať. Na druhej strane sem tam nezaškodí oprášiť informácie a priniesť aktuálne správy. Doba je rýchla, veci sa menia, ani nevieme ako a podobne je to aj s cyklistickým stánkom v Hrádku neďaleko Piešťan. Miesto, ktoré nie je len obchodom, ale snaží o budovanie cyklistickej komunity sa od našej poslednej návštevy výrazne zmenilo.

K hlavnej predajni pribudla letná vo dvore. V areáli vyrástli skladové priestory s výmerou 400 m2. Pumptrack sa z hlineného zmenil na asfaltový. Pribudlo umývacie centrum na bicykle. Sklad v hlavnej budove sa zmenil na Shimano servis centrum. To sú veci viditeľné na prvý pohľad pre človeka, ktorý po čase navštívil MTBIKER centrum.

Vďaka týmto zmenám je cyklistické centrum v Hrádku najväčším a s najbohatšou ponukou na Považí. Z 2000 produktov predajne sa stalo 3500, predajná plocha sa zväčšila o viac ako 100 m2, pričom priamo v MTBIKER centre si môžete vyberať zo stoviek bicyklov. Samozrejmosťou je, že si kupovaný stroj  môžete vyskúšať a dôkladne otestovať.

Na prízemí predajne nájdete bohatú ponuku produktov

Tento rok s novými značkami

„Spodná predajná plocha v hlavnej budove sa po presťahovaní servisu do vedľajších priestorov zväčšila. Tento rok pribudli už k bohatej ponuke značky Giant, Superior a CTM. Stálicami sú Cannondale, GT, Ghost, Bianchi, Corratec, Mondraker, Pinarello, Lapierre, Focus, Orbea, KTM, Kellys a Rock Machine,“ hovorí Martin Meliš manažér MTBIKER centra.

V  centre nájdete cenovo dostupné bicykle pre menej náročných používateľov, ale aj drahé špeciály, či top vychytávky sezóny v akomkoľvek segmente, ktoré sú tu k dispozícii počas testovacích dní jednotlivých značiek.

Letná predajňa

Letná predajňa v štýlovom priemyselnom dizajne z lodných kontajnerov rozšírila predajnú plochu o 100 m2. Nájdete v nej približne 100 bicyklov z kategórie cenovo dostupnejších. „Celkovo máme poskladaných približne 200 bicyklov, ktoré sú hneď k dispozícii na vyskúšanie. Ďalšie dve stovky bicyklov máme v sklade a vieme ich promptne poskladať do 15 až 20 minút. Viac bicyklov na predajni je z kategórie horských. Pomer horské cestné je zhruba 70:30,“ približuje aktuálnu situáciu M. Meliš. Skladom sú tiež detské cykle, či odrážadlá, takže spokojní odídu aj najmenší návštevníci.

Trendom posledných rokov rokov sú elektrobicykle. V predajni ich majú vystavené tri desiatky, takže záujemcovia majú z čoho vyberať a vyskúšať. Ich výhodou je, že ako milovník prírody a cyklistiky dokážete prekonať oveľa väčšie vzdialenosti. Môžete tak viac vidieť a viac zažiť. Pri rozhodovaní vám pomôže aj krátky článok „Čo je to elektrobicykel, ako funguje a prečo ho chcem mať aj ja?.

Rozšírená ponuka doplnkov aj vynovený pumptrack

„Na druhom poschodí hlavnej predajne nájdu záujemcovia predovšetkým oblečenie, cyklistickú obuv, prilby a ďalšie doplnky. Zákazníci nám dávali spätnú väzbu, že v ponuke eshopu máme širokú ponuku, ale oni by si veci pred kúpou radi vyskúšali na predajni. Chcú vedieť aký je materiál, či im sadne veľkosť a podobne. Ponuku sme preto rozšírili,“ vymenúva zmeny a približuje proklientský prístup manažér MTBIKER centra.

Pohľad na predajnú plochu na druhom podlaží hlavnej budovy

Pumptrack je rozšírený a vyasfaltovaný. Nad ním je k dispozícii posedenie a celkovo areál ponúka príjemné zázemie. „V tomto roku sme organizovali  osem testovacích dní, pričom jeden testovací deň bol venovaný čisto elektro bicyklom. Okrem toho plánujeme letnú akciu pre širokú verejnosť, v podobe školy jazdy a techniky s Bike academy, ktorá sa bude konať 27. júla. Tu sa budú môcť návštevníci naučiť novým jazdeckým zvykom a štýlom. Náš cieľ je, aby sa tu ľudia cítili príjemne, dali si kávičku, pokojne si zajazdili a vyskúšali o čo majú záujem,“ pozýva zažiť atmosféru areálu v Hrádku Martin Meliš.

Shimano servis centrum sa postará o akýkoľvek bicykel

V servise sa o váš bicykel dokonale postarajú šikovní technici. Pracujú s produktami značky Shimano, ktoré tu nájdete taktiež vystavené. V Hrádku majú najširšiu ponuku testovacích sediel na Slovensku. Momentálne ich je dispozícii na vyskúšanie viac ako dvadsať. Môžete teda do sýtosti ladiť a testovať, ktoré vám sadne najlepšie.

Shimano servis centrum je rozšírené aj o Bike Fitting. Profesionáli vám zmerajú vaše telesné parametre, čo výrazne pomôže pri výbere správneho bicykla ako aj pri nastavení ergonómie, tak aby sa vám jazdilo čo najpohodlnejšie. Tak neváhajte a zájdite do MTBIKER centra v Hrádku, návštevu vrelo odporúčame.

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články