Connect with us

PR Články

Montessori klub prináša poznanie i zábavu pre vaše deti

Published

on

Pre rodičov detí v predškolskom veku, ktoré ešte nechodia do škôlky a chceli by im dopriať pobyt v menšom kolektíve detí, s individuálnym a rešpektujúcim prístupom, s montessori aktivitami v pripravenom prostredí, prichádza ponuka prvého Montessori klubu v Piešťanoch.

montesori logoMontessori klub vznikol v polovici októbra 2015 a je zameraný na organizovanie aktivít pre deti od 1,5 do 6 rokov. Od pondelka do štvrtka v dopoludňajších hodinách ponúka rodičom opatrovanie detí s aktivitami montessori, s pevným štruktúrovaným programom. Ak má rodič obavu, že jeho dieťa by významne trpelo jeho neprítomnosťou, môže byť prítomný v priestoroch klubu v rámci tzv. Adaptačného programu. Rodič tak získa predstavu, ako sa jeho dieťa bude v kolektíve cítiť, aký prístup k nemu bude mať opatrovateľka, či ho môže nechať v harmonickom prostredí a dobrých rukách. Dieťa zasa získa pocit bezpečia, kedykoľvek sa môže na rodiča obrátiť alebo sa len uistiť, či je nablízku. Skúsenosť je taká, že po krátkej dobe sa začne cítiť bezpečne a isto i bez prítomnosti rodiča.DSC_0014

Montessori aktivity sú zamerané na rozvoj praktických zručností, aby sa deti vedeli postarať o seba aj o svoje okolie. Výsledným efektom je DSC_0005to, že je dieťa spokojné s tým, čo už dokáže a môže sa venovať aj ďalším činnostiam s didaktickým materiálom. Úlohou opatrovateľky a lektorky je deti zaujať nejakou aktivitou, pri ktorej môžu skúmať vlastnosti a zákonitosti materiálu. Deti sa radi rozprávajú o rôznych aspektoch života, majú záujem o jednoduché pokusy, pri ktorých môžu asistovať a takto si pomaly vytvárajú obraz o svete ako o mieste, kde je veľa zaujímavého, čo im umožňuje rozvíjať ich prirodzenú zvedavosť a kreativitu.

Súčasťou dopoludňajšieho programu sú aj výtvarné a tvorivé aktivity, ktoré sú veľmi obľúbené. V prípade priaznivého počasia potom trávime čas do obeda na neďalekom ihrisku.

Okrem poldenného opatrovania má Montessori klub popoludní pripravený program pre deti od 12 mesiacov do 6 rokov v rámci montessori dielničiek. Tie sú štruktúrované podľa veku dieťaťa. Najmenšie deti do 1,5 roka, od 1,5 do 3 rokov a od 3 do 6 rokov, ktoré už chodia do škôlky, ale môžu si vyskúšať aj prácu s iným materiálom, ktorý v škôlke nie je dostupný.

DSC_0043Program Montessori klubu nájdete na stránke: www.facebook.com/montessori.piestany, alebo si ho môžete vyžiadať e-mailom na montessori.piestany@gmail.com prípadne na telefónnom čísle 0903 384460. Je aj možnosť, že ak vám nejaký konkrétny termín nebude vyhovovať, dá sa nájsť priestor v rámci časovej rezervy. Neváhajte nás kontaktovať. Sídlime na Radlinského 4 v Piešťanoch.

Alena Kubalcová, absolventka 9. národného kurzu Montessori pedagogiky pre predškolský vek

12_2015

 

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články