Connect with us

Novinky

Mnohé výťahy dosluhujú. Tri nové vlani namontoval v Piešťanoch najväčší česko-slovenský výrobca

Published

on

Mnohé výťahy v bytových domoch v Piešťanoch majú už 50 rokov. Sú teda na hranici svojej životnosti a je potrebné ich vymeniť. Ku koncu minulého roka tri takéto výmeny v piešťanských bytových domoch zrealizovala spoločnosť Výtahy Velké Meziříčí .

Firma  zo susednej Českej republiky má bohatú históriu. Projekcia, výroba, montáž a servis výťahov boli vo Velkom Meziříčí zahájené už v roku 1957. Spoločnosť Výtahy je pokračovateľom tejto tradície, pričom za jej vznikom stojí výhradne český kapitál.  V novej fabrike dostavanej v roku 1997 mesačne produkuje 50 výťahov a je najväčším výrobcom v Českej a Slovenskej republike.

Zástupcovia vlastníkov bytov v piešťanských domoch, kde už sú namontované výťahy z Velkého Meziříčí, si najskôr robili vlastný prieskum trhu a zháňali referencie. „Oslovili sme viacero dodávateľov a dostali viacero ponúk. Pre firmu Výtahy, s.r.o. sme sa rozhodli pre najlepší pomer ceny a kvality. Dôležité boli aj referencie od ľudí z iných miest, ktorí už výťahy z tejto firmy majú namontované,“ povedal Marián Bucko, zástupca vlastníkov bytov z domu na A. Hlinku, pričom ocenil priestrannosť kabíny a plynulý chod výťahu. Podľa jeho slov zavážilo pri rozhodovaní aj to, že firma umožňuje vlastníkom vybrať si servisnú organizáciu.

„V Piešťanoch sme v druhej polovici minulého roka realizovali výmenu výťahov TOV 250, kde bola zvýšená nosnosť na 500  kg. Výťahová šachta bola opláštená sádrovláknitými certifikovanými doskami. Servis výťahov bol odovzdaný firme, ktorú si vybrali vlastníci. Nami dodávaný rozvádzač nie je blokovaný a je na zákazníkovi, aby si zvolil servisnú organizáciu,“ približuje realizáciu Josef Doležal zo spoločnosti Výtahy.

Pásku na novom výťahu v decembri prestrihli Jiří Švec z firmy Výtahy (vľavo) a Viliam Hubinský riaditeľ a konateľ Bytového podniku Piešťany.

Firma poskytuje predĺženú záruku

Domy, kde boli výťahy namontované, si pre servis zvolili renomovanú firmu, ktorá zabezpečuje údržbu a opravy viacerých výťahov z Velkého Meziříčí. Firma Výtahy si je istá kvalitou svojich výrobkov, preto tiež poskytuje predĺženú záručnú dobu. Dodávku výťahu je možné realizovať taktiež pomocou splátok.

V prípade aktuálne realizovaných výťahov objednávateľ – Bytový podnik s.r.o. Piešťany použil možnosti Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorý poskytuje finančnú podporu až do 100 % ceny dodávky výťahu na 20 rokov z ročnou úrokovou sadzbou 0.5 %. 

V tejto súvislosti ponúka v rámci svojho projektu „Obnova výťahov v bytových domoch“,  bezplatnú pomoc aj Seniorský parlament Piešťany.  „V elektronickej podobe máme spracované technické a cenové tabuľky rôznych výrobcov, ktorí pôsobia na trhu. Taktiež je možné si dohovoriť osobnú prehliadku výťahov v Piešťanoch. Veríme, že aj naše skúsenosti pomôžu obyvateľom pri konečnom rozhodnutí, aký výťah si vybrať,“ vysvetľuje podpredseda Seniorskeho parlamentu, Jiří Rais. V prípade záujmu o informácie stačí napísať na email seniorskyparlament.pn@gmail.com.

11. Dôvodov prečo si vybrať spoločnosť Výtahy, s.r.o
1. DLHOROČNÁ SKÚSENOSŤ V ODBORE  – na trhu výťahovej techniky pôsobíme ako s.r.o. od roku 1992 (výroba výťahov vo Velkém Meziříčí bola zahájená už v roku 1957). Táto dlhoročná prax umožňuje plniť aj tie najnáročnejšie zadania našich zákazníkov.

2. ČESKÁ FIRMA S ČESKÝM KAPITÁLOM  – naša spoločnosť je profilovaná prevažne ako výrobná. S výrobnou kapacitou 50-tich výťahov mesačne sme najväčším výrobcom výťahov v českom vlastníctve v Českej republike.

3. INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP K ZÁKAZNÍKOM  – zakladáme si na osobnom prístupe k zákazníkom prostredníctvom našich skúsených pracovníkov, ktorí vám radi pomôžu s výberom najvhodnejšieho typu výťahu pre váš dom.

4. PRECÍZNE A KVALITNÉ SPRACOVANIE ZÁKAZKY – všetky výťahy, zodpovedajúce platným európskym normám a nariadením vlády, realizujeme od návrhu až po odovzdanie diela výlučne našimi pracovníkmi, za použitia vlastného vybavenia a techniky. Pri kompletizácii našich výťahov používame prevažne komponenty vlastné nebo tuzemské výroby, prípadne odskúšané komponenty preverených dodávateľov z EÚ.

5. SKÚSENOSTI S REKONŠTRUKCIAMI A S MODERNIZÁCIAMI – rekonštrukciou a modernizáciou výťahov v bytových domoch sa zaoberáme od r.2003. Do súčasnosti sme vykonali viac ako 2 500 modernizácií osobných výťahov.

6. KOMPLEXNÁ DODÁVKA NA KĽÚČ  – realizujeme komplexné dodávky výťahov vrátane rekonštrukcií výťahových šácht, všetkých murárskych prác, malieb a náterov po celej Českej aj Slovenskej republike.

7. ZAISTENIE KVALITNÉHO SERVISU  – na nami realizovaných zákazkách zabezpečujeme kvalitný záručný aj pozáručný servis po celej Českej aj Slovenskej republike. Náhradné diely vyrábame a dodávame v čo najkratších možných termínoch.

8. CERTIFIKOVANÁ SPOLOČNOSŤ  – sme držitelia certifikátu systému manažérstva kvality ČSN EN ISO 9001, environmentálneho manažmentu ČSN EN ISO 14001 a manažérstva bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci ČSN OHSAS 18001.

9. PREDĹŽENÁ ZÁRUČNÁ DOBA – na všetky naše výrobky a služby zahrnuté do nami realizovanej zákazky poskytujeme predĺženú záručnú dobu s ohľadom na typ a využitie výťahu.

10. POISTENIE PROTI ŠKODE  – naša spoločnosť je poistená na zodpovednosť za škodu spôsobenú pri realizácii zákazky a škodu spôsobenú chybným výrobkom do výšky 30 mil. korún.

11. MOŽNOSŤ ÚHRADY FORMOU SPLÁTOK – ako bonus ponúkame dofinancovanie realizovanej zakázky a zostavenie splátkového kalendára podľa vášho návrhu a obojstrannej spokojnosti.

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články