Connect with us

Novinky

Máte už darček pre chlapa? Vsaďte na overené tipy

Published

on

Rybárske, turistické a poľovnícke potreby Slávia fungujú na trhu nepretržite od roku 2000. Zákazníkom ponúkajú nielen ľudský prístup rodinnej firmy, pomoc kvalifikovaných a vyškolených predajcov, ale aj veľké množstvo rozmanitého tovaru. Okrem kamennej predajne môžu nakupujúci využiť aj služby internetového obchodu, kde nájdu tisíce rôznych produktov. Ak vás baví rybárčenie a poľovníctvo, či patríte k vášnivým turistom, prípadne chcete zaobstarať hodnotný vianočný darček pre svojich blízkych, Slávia je tým pravým miestom, ktoré by ste mali navštíviť. 

logo_slavia_rybarske_potreby

Zamestnanci Rybárskych a turistických potrieb Slávia sa často stretávajú so žiadosťou, o pomoc pri výbere dobrého darčeku pre chlapa. Táto otázka je veľmi aktuálna práve okolo Vianoc, pretože dokázať vybrať skutočne primeraný darček práve pre muža je občas skutočne ťažký oriešok. Obchodníci sa na základe svojich skúseností zhodli, že úplne každý chlap má rád aspoň niektorú z týchto vecí.
• Dobrodružstvo
• Záľuby
• Praktické a funkčné veci

Ak sa chcete dozvedieť viac o overených tipoch, ako spoľahlivo vybrať dobrý darček pre chlapa, určite si prečítajte ďalšie riadky.

Dobrodružstvo
Ak má Váš chlap rád adrenalín určite ho nepotešíte ak mu darujete teplé ponožky, problém nie je, že by ich nevyužil, ale asi by mu jednoducho neurobili radosť. Vyberte mu niečo čo osloví jeho dobrodružnú časť osobnosti. Krásnym darčekom by mohol byť napríklad kvalitný nôž. Je to elegantný a univerzálny darček. Ak však budete vyberať nôž určite odporúčame verzie zo značkovej ocele. Overenú máme rodinnú značku zo Španielska s názvom Miguel Nieto. Pri Väčšine nožov používajú ocel AN 58 jedná sa o špičkovú oceľ vyvinutú v roku 2007 na prestížnej európskej univerzite v Castilla – La Mancha, táto oceľ je kalená v kontrolovaných podmienkach pri teplote 1060 stupňov Celzia a potom postupne chladne viac ako 3 hodiny pri teplote 350°C, vďaka čomu dostávate do rúk špičkovú čepeľ s tvrdosťou 58 až 60HRC s obrovskou odolnosťou voči akejkoľvek korózii, nárazu a veľmi ľahkou údržbou. Zakúpením noža s čepelou z materiálu AN-58 získavate značkový výrobok, ktorého vývoj je dielom dlhoročnej európskej tradície.

16460_1100-618

Záľuby
Miluje Váš chlap záľuby, chodí na ryby, alebo na hríby. Prípadne máte doma poľovníka? Venuje sa turistike? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali áno máte pri dobrom výbere darčeku dve možnosti. Môžete si spraviť veľmi podrobnú pred-prípravu a nájsť konkrétnu vec, ktorá by mu spravila radosť, alebo sa môžete obrátiť na odborníkov. V druhom prípade stačí ak budete vedieť aspoň základné informácie o jeho záľubách a zastavíte sa v Piešťanoch na Rázusovej 7 v obchodnom centre Slávia. Nájdete tam odborníkov, ktorí Vám radi pomôžu nájsť ten správny darček.

10376_330-330-true

Praktické a funkčné veci
Ak máte doma praktického chlapa mali by ste to hrať na istotu. Pre praktického človeka môže byť výborným darčekom kvalitné termo oblečenie. Pri takomto darčeku zabijete dve muchy jednou ranou docielite že bude v teple a v suchu a navyše ho potešíte. Za dlhé roky, ktoré sa pohybujeme na trhu s funkčným oblečením sa nám najviac osvedčilo značkové termo oblečenie z Českej Republiky značky MOIRA. Najpredávanejší model je obľúbený PRO-M. Ďalšou možnosťou môže byť značkový švajčiarsky nôž. Takto dokážete vyriešiť výborný darček a váš rozpočet nemusí presiahnuť sumu 20€.11059_330-330-true

PR

 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články