Connect with us

PR Články

Lucia Drábiková: Chcem bojovať za lepší život pre nás všetkých. Prvoradé je zastaviť vykrádanie štátu

Published

on

Volám sa Lucia Drábiková, mám 42 rokov, som vydatá a mám 3 deti. Narodila som sa v Bratislave, avšak od roku 2010 s manželom žijeme v Piešťanoch. Vo voľbách do Národnej rady SR 2020 kandidujem za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti s číslom 28. Rada by som vám o sebe a mojich prioritách povedala viac.

Vyštudovala som psychológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (2002). Doktorát zo Sociálnej a pracovnej psychológie na tému Odpustenie som obhájila na Trnavskej univerzite v roku 2011. Aktuálne pracujem ako riaditeľka pobočky Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch a ako krajská koordinátorka projektov Fóra života. Zároveň som poslankyňou Trnavského samosprávneho kraja za okres Piešťany.

Roky pôsobím v sociálnej oblasti, vzdelávaní, venujem sa poradenstvu, publikujem, koordinujem preventívne projekty na pomoc manželom a rodinám, a aktivity zamerané na efektívnu spoluprácu poskytovateľov sociálnych služieb, samospráv a neziskového sektora v rámci projektu Medziľudská solidarita a podpora ľudskej dôstojnosti.

Čo ma priviedlo do politiky?

Impulzom na môj vstup do politiky bola kauza piešťanské letisko, ktorému hrozila likvidácia. Okrem katastrofálneho (ne)manažovania letiska k zlej situácii prispeli aj neúmerne vysoké odmeny členom manažmentu. Keď som videla, čo sa deje, nedalo mi to a oslovila som poslancov NRSR z hnutia OĽANO, či zo svojej pozície vedia podať pomocnú ruku a pokúsiť sa o záchranu zdanlivo nezachrániteľného. Ako aktivistka som vystupovala proti pripravovanej likvidácii a upozorňovala na rôzne podozrivé okolnosti. Likvidáciu sa nakoniec podarilo odvrátiť a letisko sa postupne úspešne spamätáva a môže byť prínosom pre celý región. Aj vďaka tejto aktivite mi ľudia zrejme dali dôveru v novembri 2017, keď som bola zvolená za poslankyňu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Teraz sa o vašu priazeň uchádzam znovu. Aktuálne ako kandidátka na poslankyňu národnej rady. Úspechy v kraji ma povzbudili, že má zmysel bojovať za lepšie Slovensko. Som odhodlaná pracovať a pomôcť ku skutočnej zmene. Pracovne sa venujem témam, ktoré zrejme nedokážu zaplniť titulné stránky novín, ale sú podstatné pre každého človeka. OĽANO roky poukazuje na kauzy a korupciu, ktorá vyciciava peniaze nás všetkých. Tie potom chýbajú  na mnohých miestach.

Prvoradou úlohou je teda zastavenie rozkrádania štátu a štátnych prostriedkov. Viem, že korupcia sa zrejme úplne vyhubiť nedá, ale našou úlohou je ju minimalizovať. Potom verím, bude dostatok zdrojov aj na zariadenia pre seniorov, či školstvo a šport, tak aby sme sa priblížili vyspelejším demokraciám.


 

Nádej v čestných politikov žije

Kampaň bola náročná. Postavili sme ju v maximálnej možnej miere na osobnom kontakte s voličmi. Absolvovala som stovky rozhovorov s obyvateľmi Slovenska od západu až po východ. Utvrdili ma v tom, že je možné ešte ľuďom vliať novú nádej, že nie všetci politici sú zlí, že jestvujú ľudia, ktorí viac myslia na iných ako na seba.

Priorít, ktoré chcem presadzovať na pôde parlamentu je viacero. Prvou a základnou je kvalitný a efektívne nastavený systém sociálnej a zdravotnej starostlivosti najmä v oblasti pomoci dlhodobo chorým, starým a umierajúcim. Pracovať chcem taktiež na dostupnom poradenstve a odľahčovacích službách pre rodiny i jednotlivcov v náročných situáciách. Zameriame sa aj na podporu všestranného rozvoja mládeže, podporu detských a mládežníckych organizácií a šport dostupný pre všetky deti – tak aby malo každé dieťa bez ohľadu na sociálnu situáciu počas povinnej školskej dochádzky možnosť sa naučiť plávať, korčuľovať, bicyklovať či lyžovať.

Za prioritu považujem tiež zabezpečenie dôstojných podmienok, zvýšenie miezd a sociálne istoty pre zdravotné sestry, opatrovateľky, učiteľov, sociálnych pracovníkov a psychológov. Cieľom je tiež  opatrovateľom ťažko zdravotne postihnutých príbuzných garantovať príspevok vo výške minimálnej mzdy.

V rámci TTSK pôsobím i v oblasti regionálneho rozvoja a tu vidím ako veľkú potrebu prijatie novej a ucelenej koncepcie rozvoja cestovného ruchu so zameraním na zaostávajúce regióny, aj cez podporu rozvoja infraštruktúry – napr. cyklotrás a podporu rozvoja kúpeľníctva.

Verím vo vašu priazeň a vaše krúžky pre moje číslo 28 na kandidátke OĽANO (11), aby som mohla pomôcť zlepšiť konkrétnymi krokmi život aj vám. Viac o cieľoch a podrobnom programe sa dozviete na  webstránke www.luciadrabikova.sk.

S úctou

Lucia Drábiková

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články