Veľa ľudí sa ma pýta – „Prosím ťa, kto to ťa na to nahovoril?“ Myslia tým, kto ma nahovoril na to, aby som kandidovala za poslankyňu vo voľbách do VÚC. Moja odpoveď mnohých šokuje, nikto ma totiž nenahovoril. Akoby bolo zvláštne, že sa niekto chce verejne angažovať a chcieť pomôcť zlepšiť veci okolo seba. Naopak očakávala by som, že sa ľudia potešia, že mladý človek má chuť a ambíciu presadzovať verejné priority, ktoré zlepšia život všetkým. Ich reakcia je často negatívna, no napriek tomu ma entuziazmus neopúšťa.

Piešťany sú podľa môjho názoru magickým miestom. Je tu niečo, čo sa ťažko opisuje slovami. Krása okolitej prírody a pozitívna energia mesta vytvára svojské čaro. Ľudia, ktorí tu žijú sú hrdí na to, že sú Piešťanci a ja takisto. Chcem tu zostať žiť, a preto ma zaujíma a nie je mi ľahostajné čo sa tu deje.

Za posledný čas som sa rozprávala s mnohými z vás a stotožňujem sa s názorom, že Piešťany nevyužívajú svoj veľký potenciál. Vytvára ho výnimočná poloha na Západnom Slovensku, priame pripojenie na diaľnicu, máme tu letisko a železnicu. Ako nedostatok vnímate napríklad absenciu zábavného aquaparku, kde by mohli tráviť voľný čas rodiny s deťmi. Večné čakanie na investora, ktorý park vybuduje zrejme ako argument neobstojí. Ďalej vás trápia chátrajúce budovy ako je bývalý hotel Slovan, kúpalisko Eva, budova vodohospodárskeho učilišťa, elektrotechnickej priemyslovky, atď. Budovy bývalých stredných škôl má v správe VÚC, a preto by sa mali čím skôr efektívne využiť. Niektorým z vás prekáža stav ciest, chodníkov, málo cyklotrás. Toto všetko spadá do kompetencie trnavského samosprávneho kraja. Všetci sa zhodneme na tom, že si zaslúžime mať sa lepšie a žiť v krajšom a dobre fungujúcom kraji.

Čo by som chcela presadiť ja?

Ani neviem kde mám začať. Trápi ma rovnako ako vás stav sociálnych služieb, slabé odborné vzdelávanie na stredných školách, rozbité cesty, nedostatok autobusových spojení a pod. V čom však ďalej vidím možnosť zlepšenia je oblasť kultúry a športu. Viem si predstaviť oživenie divadiel, galérií, knižníc, športových podujatí v spolupráci so strednými školami. Myslím si, že stredoškolákom by prospelo trochu viac kultúry a športu do života. Ďalej podpora kultúrnych podujatí pre seniorov a celkovo zvýšiť kultúrny turizmus v kraji.

Piešťany boli a vždy budú kúpeľné mesto. Máme tu svetoznáme kúpele, vďaka ktorým mnohí Piešťanci majú zamestnanie, ale čo ďalej? Mladí ľudia odchádzajú za prácou inde, pretože tu nenachádzajú uplatnenie. Preto mesto Piešťany a okolité obce potrebujú nové pracovné príležitosti. Tieto príležitosti sa dajú vytvoriť investíciami, ktoré sem treba nasmerovať z trnavského VÚC. Neverím, že to nemôže fungovať lepšie a môžete sa spoľahnúť na to, že o to budem aktívne a čestne bojovať.

Lívia Gregoričková kandidátka č. 16

-Reklamný článok. Objednávateľ: Boris Kollár Leškova 5, 81104 Bratislava, Dodávateľ: HPA, s.r.o., Bodona 48, 921 01 Piešťany-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972