Connect with us

Novinky

Lajfky prinesú tento týždeň – One man music show, Blue Wings aj iX Oldies

Published

on

Ak ste fanúšikom živých koncertov, piešťanský klub Lajfky je pre vás tým pravým miestom. V aktuálnom týždni sa môžete tešiť na One man music show, skladby Beatles a iné v podaní Blue Wings i domácu kapelu iX Oldies.

Vo štvrtok 22. februára vás bude zabávať domáci piešťanský hudobník. Tešiť sa môžete One man music show & Karaoke s Andrejom Depešom. Andrej začínal v piešťanskom dixielande,  kde aktívne pôsobil ako hráč na klarinet a spevák 25 rokov. Neskôr pôsobil ako sólový spevák s kapelou v zahraničí. 

Po návrate na Slovensko bol spoluzakladateľom swingového jazz bandu Blue Note Jazz Band, v ktorom pôsobí dodnes ako klarinetista a spevák. Keďže má bohaté skúsenosti aj s rockovou či popovou hudbou, spieva tiež v rámci samostatných hudobných show, kde sa predstavuje  tie najlepšie skladby od rôznych interpretov, takže každý si príde na svoje a zároveň dáva možnosť i divákom zaspievať si a vyskúšať spev na pódiu. Vstup na túto show je voľný.

Blue Wings

V piatok 23. februára sa Lajfkami bude znieť Beatles i Black Sabbat. Prinesie ho bratislavská skupina Blue Wings, ktorá však má korene v neďalekom Červeníku, kde v časoch keď vrcholila Beatles mánia vznikla skupina The Blue Wings. Písal sa 17. apríl 1966. Založili ju chlapci ešte na základnej škole – Robo Ondriš, Majo Vančo, Palo Karaba a Ivan Palay. Prvé verejné vystúpenie mala skupina 8. marca 1968. Hrali na školskej oslave MDŽ v Červeníku.

V júli 1968 sa stal manažérom skupiny Ján Galo. V apríli 1973 pribudli do skupiny speváčky Ruženky – Blažová a Komarňanská z Trakovíc. Kapela oslávila minulý rok 50.výročie vzniku a po rokoch oprášila svoj repertoár. V Piešťanoch zahrá piesne od skupín Beatles, Rolling stones, Black Sabbat, Shocking blue, Creedence, Equels, Shocking blue a iné.

Obsadenie:

Róbert Ondriš (Maxo)– vedúci skupiny, sólová gitara, spev

Marián Vančo – basová gitara, spev

Pavol Karaba (Ringo) – bicie, spev

Ivan Palay – gitara, sólový spev

Marián Petro – basová gitara, spev

Dáša Petrová (Libiaková) – spev

Vstupné 2 EUR

iX Oldies

Sobota 24. februára bude patriť domácim iX Oldies, čo je „stará“ a rešpektovaná piešťanská kapela. Tvoria ju ju bratia – bubeník Peter a gitarista a hráč na klávesy Viliam, ďalej basista a vokalista Juro (George), Štefan s rytmickou gitarou a na sólovej gitare hrá Ľuboš. Títo muzikanti sú kamarátmi a hrajú spolu  už od tínedžerských čias. Ich doménou je hudba zo 60-tych až 80-tych rokov minulého storočia, od kapiel ako sú Rolling Stones, The Monkeys, Chris Rea a podobne. Vstupné 3 EUR.

Príďte si vypočuť dobrú hudbu v príjemnom prostredí klubu Lajfky, prípadne si aj zatancovať.

Otvorené štvrtok až sobotu od 19:00 do 01:00 h, hudobná produkcia začína od 20:30 h.

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články