Connect with us

Novinky

Lajfky prinášajú tento týždeň top salsu i rock

Published

on

Klub Lajfky v hoteli Eden má stále viac priaznivcov. Týždeň čo týždeň sa vám snaží prinášať živé koncerty zaujímavých skupín z blízka i väčších vzdialeností. Tento týždeň sa môžete tešiť opäť na jam session, ale hlavne na Marco Pillo Salsa Band a kapelu Emma.

 5.  4. 2018 Jam Session / Open Mic – vstup voľný

Kto príde, môže si zahrať a zaspievať. K dispozícii je PA systém, bicie, (takmer vždy) klávesy, gitarové a basové kombá je potrebné dohodnúť vopred, väčšinou sú. Hrá sa rock and roll, country, folk, blues… a čo príde. Všetci muzikanti vítaní

 6.  4. 2018 Marco Pillo Salsa Band ( LIVE SALSA BAND ) vstupné 7€

Skladateľ, aranžér, spevák a gitarista Marco Pillo sa narodil v roku 1975 v Bratislave. Už ako trinásťročný pôsobil v komornom orchestri Alexandra Móžiho, s ktorým koncertoval po Európe. Neskôr študoval na konzervatóriu v Bratislave. V Španielsku – konkrétne v Granade, Seville, Marbelle a Barcelone – študoval hru na gitaru, spev a prenikal do krás španielskeho flamenca. V súčasnej dobe tvorí a žije na Slovensku. Počas svojho pôsobenia natočil niekoľko CD, na ktorých sa predstavil ako gitarista a spevák. Marco účinkuje v muzikáli Carmen a stal sa sólistom SND.

Z Marcovej autorskej dielne pochádzajú nielen jeho vlastné koncertné skladby, vydané CD, skladby pre iných interpretov, ale je aj autorom hudby k divadelnému predstaveniu César a Drana alebo Příliš drahá Mathilda (Praha). Má svoje vlastné nahrávacie štúdio, kde komponuje aj filmovú hudbu.

V súčasnej dobe vystupuje ako sólista aj s vlastnou kapelou, ktorá nesie jeho meno – Marco Pillo Salsa Band. Je to zoskupenie najlepších hráčov na SK – gitara Michal Bugala, bass Richard Gajlík, percusie Angel Vohlárik, piano Peter Wilcheck, saxafón Ladislav Banga, trombón Jožko Vöroš, trubka Tibor Ďuriak, bicie Emil Frátrik. V zoskupení pôsobí aj tanečníčka Erika, ktorá robí workshop a tanečné show počas latino produkcie. Marco sa snaží svojim záberom prekračovať všetky štýly a žánre. Kapela hrá celosvetové hity aj hity prearanžované do Latina, Salsy, Bachaty, atď.

„Chcem robiť hudbu, ktorá osloví všetkých a bude sa páčiť. Pracujem na všetkých štýloch, nikdy sa neriadim podľa predom určených šablón,“ vysvetľuje Marco,“vo chvíli kedy zleniviete, všetko je zle. Hudba je niečo, čo sa neustále vyvíja, je to neuchopiteľná vibrácia, niečo, čo Vás núti ísť stále ďalej…“

 

7. 4. 2018 EMMA ( ROCK, POP, COUNTRY ) vstupné 3€

S kapelou Emma z Bratislavy si zatancujete i zaspievate, ale hlavne sa dobre zabavíte. Kapela tvoria dvaja ostrieľaní hudobníci Emil a Marián. Chlapci vám zahrajú a zaspievajú slovenské, české a svetové hity od šesťdesiatych rokov až po súčasnosť v štýle country, POP, rock, cigánske piesne i repete hity, ktoré vám radi predvedú na nablýskaných klávesoch, gitarách a zlatom saxofóne.

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články