Connect with us

Novinky

Kursalon v polovici novembra končí, svoje brány otvorí La Musica

Published

on

Kúpeľná dvorana známa pod názvom Kursalon, ktorú spoločnosť KURSALON s.r.o. prevádzkuje od 1. mája 2007, bude od 18. novembra 2017 uzatvorená. Budova, ktorá je vlastníctvom akciovej spoločnosti Slovenské liečebné kúpele Piešťany, nám prirástla k srdcu a za viac ako 12 rokov sme v nej poskytli našim zákazníkom služby, ktoré do parku kúpeľného mesta patria. Zrealizovali sme viac ako 250 svadieb, niekoľko desiatok plesov, stužkových, viac ako 2 000 hudobných koncertov, mnoho rodinných i firemných, väčších či menších, stretnutí, takmer stovku výstav fotografií.

V Kursalone, ako je zvykom Kúpeľnú dvoranu nazývať, sa stretávajú viaceré kluby, ktoré sú súčasťou života v Piešťanoch – Piešťanský fotoklub, Rotary klub Piešťany, Lyons klub Piešťany, Medzinárodný ženský klub v Piešťanoch, N.O. International Jazz Piešťany. Pravidelne sa tam okrem tanečnej školy, vracali aj festivaly ako sú Zázračný oriešok, Cinematik, Festival Doda Šošoku, usporiadali sme rad recepcií pre významné podujatia v Piešťanoch.

Dôvodom ukončenia činnosti v objekte Kúpeľnej dvorany je vysoká ekonomická náročnosť na prevádzku a to najmä na energie, nájomné a údržbu. Treba tiež konštatovať, že objekt bol postavený pre kúpeľných hostí. Tých v posledných rokoch sústreďujú na kúpeľnom ostrove, akoby „pri Piešťanoch“ a tak sa okrem rozplynutia niekdajšej slávy kúpeľného mesta Piešťany, zhoršuje aj podnikateľské prostredie v oblasti cestovného ruchu.

Piešťanci však zostávajú a práve pre nich sa spoločnosť KURSALON s.r.o. rozhodla v prevádzkovaní obdobného zariadenia pokračovať. Pripravujeme otvorenie reštaurácie, ktorá bude v priestoroch objektov na Teplickej ulici číslo 41. Okrem reštaurácie so vstupom z ulice a jej potrebným zázemím, bude v areáli letná terasa a priestor pre rôzne podujatia v uzavretej spoločnosti. Kuchyňa bude mať podporu z vlastnej zeleninovej záhrady tak, aby mohli byť jedlá doplnené najčerstvejšími bylinkami a šalátmi. Aby tam nechýbalo nenahraditeľné prostredie mestského parku, celý priestor dvora je koncipovaný ako jedná mestská divoká záhrada plná kvetov.

Ku Kursalonu už roky patrí hudba, najmä jazz. Súčasťou je aj niekdajšia JAZZ ART GALLERY, ktorá bude mať premiéru už v treťom priestore v Piešťanoch a prvý krát nebude v nájme. Okrem jazzu sa reštaurácia bude venovať aj iným žánrom hudby, keď popri našich stálych hudobných skupinách (Kursalon im poskytoval domovské pódium), bude program doplňovaný aj o koncerty slovenských i zahraničných, interpretov. Preto sa bude reštaurácia volať La Musica. Otvorená bude už od 20. novembra 2017.

-Martin Ondko a Ing. Lukáš Moravčík – konatelia spoločnosti Kursalon, s.r.o./Foto: Kursalon, archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články