Komu chutia antibiotiká?

27. januára 2013 Off Od

Premenlivé a sychravé počasie je ako stvorené pre ľahké šírenie vírusov a baktérií. Chrípka, prechladnutie či celkové oslabenie organizmu sú častým javom týchto dní. Následná návšteva lekára spojená s čakaním na recept, ktorý nie vždy pomôže nie je nikomu príjemná. Antibiotiká nemusia byť jedinou voľbou.

[singlepic id=39532 w=520 h=340 float=center]

Skúsili ste si niekedy pripraviť liek alebo vitamínový doplnok z prírodných a včelích produktov v teple vášho domova? Príroda sama nám ponúka jednoduché a stáročiami overené postupy ktoré zvýšia vašu imunitu a pomáhajú pri rôznych ochoreniach. Sú založené na čistých prírodných produktoch ako je med, propolis, materská kašička a včelí vosk.

Včelársky obchod APIDAR na Staničnej ulici č. 59 v Piešťanoch (pri stanici), vám ponúkne len tie najkvalitnejšie výrobky a produkty, ako aj kozmetiku obohatenú len o včelie produkty. Tie Vám zaručia naštartovanie imunitného systému a doplnia zdravie o chýbajúce zložky zdravej výživy a starostlivosti o telo, ktoré nám tak veľmi chýbajú v zimnom období.

Včelie produkty a hlavne med, sú v poslednom čase ľahkým a častým terčom falšovateľov. Vo väčšine prípadov sú miešané z mimo európskymi „medmi“ a prevárané, aby nekryštalizovali a boli dlho vizuálne atraktívne, čim však strácajú všetky dôležité zložky a enzýmy ktoré robia med medom a nie len obyčajným sladidlom.

[singlepic id=39533 w=520 h=340 float=center]

Zaručené recepty a produkty, ktoré Vás postavia na nohy:

Mlieko s medom – na zapálené hrdlo

Zohrejte mlieko na teplotu do 40°C, a pridajte do neho pravý med. Teplota nemôže byť vyššia, pretože by zničila dôležité enzýmy v mede. Ak by Vám nápoj počas pitia dráždil hrdlo, pridajte kúsok masla a dobre rozmiešajte.

Cibuľovo zázvorový med – na kašeľ a priedušky

Cibuľu nakrájajte na kolieska, pridajte nakrájaný zázvor, zalejte medom a nechajte odležať. Cibuľa a zázvor pustí šťavu a tou si slaďte čaj alebo konzumujte po lyžičkách.

Škoricový čaj s medom a mliekom – pri rozvinutej chrípke

Do škoricového čaju do teploty 40°C pridáme mlieko a med a rozmiešame. Účinne uvoľní zahlienené hrdlo a na sliznicu, med pôsobí navyše antibakteriálne.

Aromatický čaj s medom – protizápalové účinky

Zmiešajte klinčeky so zázvorom a trochou mletej škorice. Všetko zalejte dvoma hrnčekmi horúcej vody a po schladnutí primiešajte štyri lyžice medu. Klinček pôsobí ako antiseptikum, zázvor a škorica majú protizápalové účinky.

Propolisová tinktúra – antioxidačné a proti zápalové účinky

Každé ráno zmiešajte v 1 dl vody 15-30 kvapiek propolisovej tinktúry. Následne si ňou vypláchnite ústa, aby ste odstránili všetky baktérie a zvyšok vypite, pre vnútornú ochranu tráviaceho traktu.

Peľové zrnká – liečivé účinky

Peľ sa využíva na zlepšenie chuti do jedla, na rekonvalescenciu po diétach. Spomaľuje proces starnutia, zvyšuje imunitu, má antibiotické účinky, pomáha pri chorobách pečene, čriev, pri problémoch prostaty, klimakterických ťažkostiach, chudokrvnosti, pri ochoreniach štítnej žľazy, pozitívne vplýva na psychiku, duševnú kondíciu, podporuje pamäť a nervovú činnosť.

Terapia sviečkou z včelieho vosku

Sviečky zo včelieho vosku účinne čistia vzduch v miestnosti od plesní, peľu a alergénov. Pomáhajú dosiahnuť pokojnejší spánok, stimulujú hypofýzu, ktorá zvyšuje kreativitu a intuíciu. Včelí vosk horí 3x dlhšie ako parafín. Vrhá jasnejšie svetlo, ktorého vlastnosti sú porovnateľné so slnečným spektrom.

Všetko ostané o včelích produktoch a výrobkoch, aj ich liečivých účinkoch vám radi ukážeme v našej predajni APIDAR. Tešíme sa na Vás počas týždňa od 12:00 do 18:00 a v sobotu od 8:00 do 12:00.

[singlepic id=39534 w=520 h=340 float=center]

Text a foto: PR