Connect with us

Novinky

Kolonáda ponad rieku ožíva, zastavte sa v novom obchode NA MOSTE

Published

on

Obchodné priestory najdlhšieho krytého mosta na Slovensku pomaly ožívajú, už v tento víkend od 24. marca do 26. marca bude prebiehať slávnostné otvorenie novej predaje nesúcej názov NA MOSTE. Priestor prešiel vkusnými úpravami interiéru, za ktorými sa skrýva nielen investovaná energia, čas a financie, ale hlavne snaha dodať mu dôstojnú podobu. V novej predajni nájdete produkty ľudových umeleckých remesiel a ich kúpou podporíte slovenských výrobcov, ktorí do svojej práce dali svoju zručnosť, um i kúsok duše. Zastúpenie bude mať keramika, rezbárstvo, kováčstvo, výrobky z kože, ručne maľované textílie s ľudovými motívmi, ručne šité textilné hračky a doplnky nielen z modrotlače.

Pri úprave interiéru bolo hlavným zámerom zachovanie čistých línií a vzdušnosti, ktorá je pre sklený most charakteristická. Neodmysliteľnou súčasťou obchodných priestorov NA MOSTE je história kúpeľov, ktorá ponúka pohľad do minulosti v starých pohľadniciach so stručnou charakteristikou a s prekladom do nemeckého i anglického jazyka. Čestné miesto na nich má Ľudovít Winter, výnimočný človek, ktorý venoval budovaniu kúpeľov a nášho mesta celý svoj život. Jeho odkaz je dôležitý nielen pre nás, ale aj pre nadchádzajúce generácie obyvateľov a návštevníkov Piešťan.

„Myšlienka otvoriť predajňu NA MOSTE sa zrodila pri prechádzke po sklenom moste a pri pohľade na stav v akom sa nachádza táto dominanta Piešťan. Snažili sme sa priestor vylepšiť, pozdvihnúť, dať tejto krásnej kolonáde nad Váhom to čo si zaslúži. Povzbudzovala ma pri tom myšlienka na to, aké výnimočné sú Piešťany popri ostatných mestách Slovenska, nielen pre kúpeľných hostí, ale pre nás Piešťancov i radosť z toho koľko krásy ponúka mesto i príroda v okolí. Ako povedal slovenský spisovateľ Dušan Dušek “Vyrastať v Piešťanoch je šťastie“,“ približuje motiváciu k založeniu predajne majiteľka Mgr. Petra Dzíbelová.

V novej predajni nájdu potešenie dámy, na ktoré čakajú ručne vyrábané šperky z drahých kameňov, keramiky, plste a dreva, samozrejme každý jeden z nich je absolútnym originálom. Medzi množstvom tovaru nájdu aj oblečenie ručne maľované folkovými motívmi, vyrábané ručne plstením, maľované šatky a doplnky. Zastúpená bude aj dámska konfekcia luxusnej značky, ako doplnok ponuky pre dámy. Pánov zase isto oslovia originálne ručne vyrábané sady s ľudovými motívmi a kované výrobky.

Obchodík NA MOSTE zahájil spoluprácu s Balneologickým múzeom Imricha Wintera, jej účelom je podpora návštevnosti a predaja publikácii vydaných múzeom, v ktorých si každý milovník histórie Piešťan a kúpeľníctva príde na svoje.

„Do budúcnosti plánujeme podporu občanov so zdravotným postihnutím z regiónu a predaj vecí, ktoré sami ručne vyrobili. Bude nám potešením a cťou privítať NA MOSTE zákazníkov, ktorým budeme môcť urobiť našou ponukou radosť,“ dodáva Mgr. Petra Dzíbelová.

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články