Connect with us

Novinky

Kolonáda ponad rieku ožíva, zastavte sa v novom obchode NA MOSTE

Published

on

Obchodné priestory najdlhšieho krytého mosta na Slovensku pomaly ožívajú, už v tento víkend od 24. marca do 26. marca bude prebiehať slávnostné otvorenie novej predaje nesúcej názov NA MOSTE. Priestor prešiel vkusnými úpravami interiéru, za ktorými sa skrýva nielen investovaná energia, čas a financie, ale hlavne snaha dodať mu dôstojnú podobu. V novej predajni nájdete produkty ľudových umeleckých remesiel a ich kúpou podporíte slovenských výrobcov, ktorí do svojej práce dali svoju zručnosť, um i kúsok duše. Zastúpenie bude mať keramika, rezbárstvo, kováčstvo, výrobky z kože, ručne maľované textílie s ľudovými motívmi, ručne šité textilné hračky a doplnky nielen z modrotlače.

Pri úprave interiéru bolo hlavným zámerom zachovanie čistých línií a vzdušnosti, ktorá je pre sklený most charakteristická. Neodmysliteľnou súčasťou obchodných priestorov NA MOSTE je história kúpeľov, ktorá ponúka pohľad do minulosti v starých pohľadniciach so stručnou charakteristikou a s prekladom do nemeckého i anglického jazyka. Čestné miesto na nich má Ľudovít Winter, výnimočný človek, ktorý venoval budovaniu kúpeľov a nášho mesta celý svoj život. Jeho odkaz je dôležitý nielen pre nás, ale aj pre nadchádzajúce generácie obyvateľov a návštevníkov Piešťan.

Advertisement
Hello GPT

„Myšlienka otvoriť predajňu NA MOSTE sa zrodila pri prechádzke po sklenom moste a pri pohľade na stav v akom sa nachádza táto dominanta Piešťan. Snažili sme sa priestor vylepšiť, pozdvihnúť, dať tejto krásnej kolonáde nad Váhom to čo si zaslúži. Povzbudzovala ma pri tom myšlienka na to, aké výnimočné sú Piešťany popri ostatných mestách Slovenska, nielen pre kúpeľných hostí, ale pre nás Piešťancov i radosť z toho koľko krásy ponúka mesto i príroda v okolí. Ako povedal slovenský spisovateľ Dušan Dušek “Vyrastať v Piešťanoch je šťastie“,“ približuje motiváciu k založeniu predajne majiteľka Mgr. Petra Dzíbelová.

V novej predajni nájdu potešenie dámy, na ktoré čakajú ručne vyrábané šperky z drahých kameňov, keramiky, plste a dreva, samozrejme každý jeden z nich je absolútnym originálom. Medzi množstvom tovaru nájdu aj oblečenie ručne maľované folkovými motívmi, vyrábané ručne plstením, maľované šatky a doplnky. Zastúpená bude aj dámska konfekcia luxusnej značky, ako doplnok ponuky pre dámy. Pánov zase isto oslovia originálne ručne vyrábané sady s ľudovými motívmi a kované výrobky.

Obchodík NA MOSTE zahájil spoluprácu s Balneologickým múzeom Imricha Wintera, jej účelom je podpora návštevnosti a predaja publikácii vydaných múzeom, v ktorých si každý milovník histórie Piešťan a kúpeľníctva príde na svoje.

„Do budúcnosti plánujeme podporu občanov so zdravotným postihnutím z regiónu a predaj vecí, ktoré sami ručne vyrobili. Bude nám potešením a cťou privítať NA MOSTE zákazníkov, ktorým budeme môcť urobiť našou ponukou radosť,“ dodáva Mgr. Petra Dzíbelová.

Advertisement
Hello GPT

PR

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články